Lontoon alueet
Kuka tietäisi millainen alue Benthal Green Lontoossa on? Onko siellä lapsille puistoja, hyviä supermarketteja ym? Entä onko suht turvallista aluetta liikkua pienten kanssa? Ihan vaan väliaikaisesti olemme sinne menossa. Kaikenlaiset vinkit otetaan mielellään huomioon!
Kommentit (3)
Onko se Hackney City Farm käymisen arvoinen paikka? Sattuuko kukaan muuten tietämään onko sielläpäin tai jossain lähettyvillä sellaista soft play centeriä?
Hei,
City Farm on ihan ok, ei kovin suuri, mutta ilmainen.
Claptonissa, noin 20min bussilla 106 tai 254 Bethnal Greenista on aivan mahtava indoor adventure activity centre, muistaakseni 90min sessio maksaa n. £3.50/lapsi, alle 3v vähän vähemmän (pienille on oma soft play alueensa)
http://www.childrens-activity-centre-london.co.uk/ Osoite 28 Powell Road, London E5.
hinnat tuossa linkissä koskevat synttärijuhlien hintoja. siellä on myös kahvila josta saa ruokaa, mehua, karkkia jne. Suosittelen. Tässä vielä karttalinkki jos auttaa... ei kovin selkeä.
http://www.multimap.com/map/browse.cgi?client=public&X=535000&Y=186000&…
kyseessä on varmastikin Bethnal Green??? Kaipa se on ihan ok aluetta, paljon kaupungin vuokra-asuntoja ja bangladeshilaisia erittäin paljon. Iso Sainsbury' s supermarket löytyy ja paikallinen market. Värikästä aluetta, ei ihan tavallista turisti-Lontoota. Paikallisista leikkipuistoista en tiedä, Victoria Park kävelymatkan päässä, n. 1km asemalta. City Farm myös lähettyvillä, Hackney Roadin varrella.