Onko kenenkään taaperolla learning puppya (fisher price)?
Onko mieluinen lelu? Mitä kaikkia ääniä siitä kuuluu? Mietin, josko hommais sellaisen joululahjaksi 1v9kk ikäiselle tytölle..
Kommentit (11)
Meidän 2,5 v ihan innoissaan siitä vieläkin!
Ei alkuun erityisesti välittänyt koko lelusta, mutta nyt kyllä sitäkin enemmän. Touhuilee sen kanssa yksikseen vaikka kuinka kauan.
Tuo koira kiinnostaa aina kaikkia meillä vierailevia lapsia ikään katsomatta, joten kai siinä jotain on mikä lapsia kiinnostaa.
Paljo suurinpiirtein maksaa? Oisko linkkivinkkiä? Ollaan kovasti yritetty miettiä joululahjaa 1,5 vuotiaalle. Jotenki tuntuu ettei keksi mitää, ku " kaikkea on" isoveljen jäljiltä...
Onko sulla luppakorvat jotka eestä heiluvat tai jotain sinnepäin :) oikeesti aika hauska musta, poitsu sai sen 1v lahjaks, ei ollu kovin innostunu silloin mut tänään löysi taas koiran ja tanssi sen tahdissa (nyt poika on 1,1v)
Joskus kun on jääny sohvalle ja mies vahingossa nojaa siihen alkaa rallatella tai laulaa loruja :) ja lopuks vielä sanoo halaa minua tai rakastan sinua, oikeesti ei meinaa pokka mulla pitää.
Jos joku vielä kertoisi että kuinka se pestään???
Eli siitähän kuuluu vaikka mitä ääniä.
Sanoo: jalka, käsi, masu, korva, nenä ja sitten opettaa numeroita, aakkosia, eri lauluja ja loruja.
ei siis olla vielä tarkemmin tutustuttu, kun on vielä paketissa. Mutta taapero on jo pari kuukautta ihastellut sitä/niitä aina, kun on nähnyt sellaisia kauppojen leluosastoilla... Haluaisi aina testata ja painella ja halailla niitä. On varmasti mieluinen lahja.
Nyt 1,8 vuotiaana on erittäin mieleinen lelu. Siksi suosittelen.
Anopilla välähti ja niinpä meidän 4v. poikamme on puhuvan hauvelin " innostunut" omistaja...
Tosin 2v. pikkuveljelle ihan kiva.