Potkut uhkaavat 110:tä työntekijää
Tulosvaroituksen maanantaina antanut Verkkokauppa.com käynnistää tulosparannusohjelman kannattavuuden turvaamiseksi ja aloittaa muutosneuvottelut, joiden piirissä ovat kaikki työntekijät. Irtisanomiset ja muut toimet koskevat 110 henkilöä.
Pelastakaa verkkokauppa com ja menkää ostoksille suit sait.
Kommentit (4)
Verkkokauppa.com muuttui jo yli vuosikymmen sitten aidosti halvasta kustannusrakenteen minimoineesta, saksalaistenkin kanssa kilpailleesta verkkokaupasta jonkinlaiseksi uuden ajan Stockmanniksi.
En ole enää edes 2010-luvun puolella katsonut verkkokaupan tarjouksia kuin nähdäkseni mikä ko. tuotteen yleinen hintataso Suomessa tällä hetkellä on.
Sitten olen tilannut sen Saksasta (yleensä Amazon.de) 30% halvemmalla kotiovelle toimitettuna.
Tai joskus käyn hakemassa viereisestä Gigantista tai Powerista josta tuotteen saa heti mukaan 4€ halvemmalla. Eli xx95€ vs xx99€.
Tervemenoa verkkis. Ei tule ilävä.
Hyvää yötä Verkkis, se teidän viimeisin mainoskampanjakin on syvältä. Pikku punavuoren mainospellet saaneet massinsa.
Toivottavasti Janne saa potkut