Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kissojen synttärit

Vierailija
04.01.2023 |

Meillä on kaksi kissaa ja ne molemmat täyttävät 16 vuotta keväällä.
Nyt kaipaisin vinkkejä ja neuvoja synttäreiden järjestelyihin. Minkälaiset tilat kannattaa varata, millainen tarjoilu, pukukoodi, lahjalistat yms.
Alustavasti olen jo lähettänyt kutsut naapuruston mirreille, myös kodittomien kissojen ry sai kutsun, sieltä voi tulla bussilastillinen kissakamuja.
Kaikki vinkit otetaan vastaan, kiitos jo etukäteen.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
04.01.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on tapana kahvitella ihan oman perheen kesken. Kissoille niiden lempiruokaa ja jotkut pienet lahjat. Kissat ovat meillä hyvin reviiritietoisia niin valitettavasti muita kissoja ei voida kutsua

Vierailija
2/5 |
04.01.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Heh😂😊 kiitos naurusta. Oon mökötäny tässä monta tuntia niin nyt aloin hihittää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
04.01.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minun ystäväni jolla on kolme kissaa järjestää heille synttäreitä mutta kotona.

Kutsutuiksi tulee myös muutama tuttu koira kissakavereitten lisäksi.

On tosi kiva idea :)

Vierailija
4/5 |
04.01.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä minä laitan aina lapsenlapsi-kissoille onnittelukortin ja pienen lahjan. Kissanminttulelun tai herkkuruokaa kertapussin. 12-vuotiaat.

Vierailija
5/5 |
04.01.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on tarjoiltu yleensä pääruokana jotain tonnikalapohjaista päivänsankarin toiveiden mukaisesti ja jälkiruokana kermavahtoa sisältävää herkkua, toisinaan myös jäätelöä. Ohjelmana ollut kissa-aiheisia lauluja ja vieraina parhaimmat mirrit.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kuusi kuusi