Uskomatonta, jumbon prismassa legon isomerirosvolaiva maksaa vain
72¿, kun taas city marketissa sama apktti oli 99¿. Kamala hintaero!!
Kommentit (6)
Kun on vakuutukset tapiolassa ja sähköstäkin saa s-etupisteitä, niin kyllä kannattaa.
Vierailija:
Kun on vakuutukset tapiolassa ja sähköstäkin saa s-etupisteitä, niin kyllä kannattaa.
Prismassa 72e ja Anttilassa 99e. Näin joulun alla kyllä kannattaa taas vertailla lelujen hintoja....
Kuviteltiin ennen, että cittari olisi halvempi ja plussapisteitä tulisi enemmän kuin bonusta... onneksi tajuttiin vertailla.
Ja meidän halut vertailla nousi siitä kun meillä oli tarkoitus ostaa kirjolohta ja sitä mainostettiin cittarissa isolla " tarjouksella" , mutta kalat olivatkin päässeet loppumaan. Kun menimme viereiseen Prismaan sitten hakemaan kalaa, niin siellä oli kirjolohi normaalihinnalla, mutta kolme euroa halvemmalla kilohinnalla kuin Cittarin " tarjous" .
Ja kyllä, kun kaikkia näitä ynnäilee. Bonusten maksu % kasvaa. Esim. Meillä saadaan joka kuukauksi ainakin 30¿ bonuksina. Vakuutusten maksukuukausina vielä enemmän. Jos menen k-kauppaan, saan sieltä joskus 5¿ setelin. Ja en nyt usko, että normaali päivittäinen ruoka olisi kalliimpaa hok:n kaupoissa.