Saitteko oireita neljännen koronarokotuksen jälkeen?
Sanotaan, että neljäs rokotuskerta (yhdessä influenssapiikin) aikaansaisi aikaisempia tukevammat oireet.
- Minkäslaisia rokotusoireita olette kohdanneet?
Kommentit (28)
Itsellä 1-2-3 & influenssa ei aikaansaanut kuin hiukan jomotavan olkapään.
4. sai sitten hiukan lämmönnousua ja selkeästi "tuntuvan" vilustumisentunteen.
Mulle tuli neljännen jälkeen joksikin aikaa sellainen poikkeuksellinen väsymys, kesti vajaan viikon. Muuten kaikki ollut ok.
Eka ilta pientä jomotusta olkapäissä, 2 päivää rokotteen jälkeen olin hieman lämpöilevä ja unelias, mutta toisaalta sain influenssarokotteen samalla.
Influenssarokotteen jälkeen ehkä joka kolmannella kerralla on tullut samankaltaisia oireita, mutta ne on menneet parissa päivässä ohi.
Vierailija kirjoitti:
Hyi!!!
Kuka on niin tollo, että ottaa tollasta myrkkyä itseensä ?!
Vajaaälyisen kommentti!
Jäikö sulla muuten apukoulu kesken?
Ei minkäänlaisia oireita, kuten ei muistakaan rokotteista, poislukien 2. rokote joka oli Modernan. Muut pfizeria.
En ole sairastanut koronaa, en tiedä vaikuttaako asiaan.
Ei oireita sen enempää koronarokotteesta kuin influenssarokotteestakaan. Ei edes käsi kipeä.
En saanut oireita. Paitsi long covidini hieman helpotti samoihin aikoihin, saattoi olla rokotteen ansiota.
Sain koronan pari viikkoa piikin jälkeen. Oli pahoja hengitysvaikeuksia, lisähapessa piti olla.
Vierailija kirjoitti:
Sain koronan pari viikkoa piikin jälkeen. Oli pahoja hengitysvaikeuksia, lisähapessa piti olla.
Aiheuttiko hapen puute aivo-ongelmia?
Minulla on viisi rokotetta. Aina ollut kohtuullisen samanlaiset oireet; käsi kipeä, hieman flunssa tulee -olo, vähän päänsärkyä. Nämä ovat alkaneet tunteja rokotuksen jälkeen, jatkuneet noin vuotokauden.
Muutoin olen ollut tämän kotona-ajan terveempi kuin koskaan.
Kuka käy alapeukuttamassa näitä kommentteja välittömästi?
Eli mitään oireita ei saa olla muuten tulee kiintiö alapeukutus :D
Pistoskohta kipeänä ja lämpöä vuorokauden verran. Eka piikin jälkeen kesti 1,5 vrk. En ole sairastanut koronaa.
Neljä rokotetta ja influenssapiikki, ensimmäisen jälkeen pistoskohta päivän verran kipeä, muista ei mitään.
Vierailija kirjoitti:
pysyikö 2 euron kolikko nyt olkapäällä kuten kakkos rokotuksessakin
Miksi juuri 2 euron kolikko? Itse olen ottanut 4 rokotetta ja pystyn vuoraamaan itseni millä tahansa metallilla. Eilen kiereskelin rautanauloissa uuden vuoden kunniaksi ja hyvin tarrasivat kiinni koko kroppaan. Tänään täytyy varmaan irrottaa ne, kun huomenna on työpäivä.
Toisen, kolmannen ja neljännen koronarokotteen yhteydessä ei tullut mitään oireita. Kolmannen ja neljännen koronorokotteen yhteydessä annettiin samalla influenssarokote. En ole myöskään sairastanut yhtään koronaa vaikka mieheni on sairastanut jo kaksi kertaa (väliä oli 3,5 kk).