Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minun pitäisi ottaa ero, kun mies ei enää välitä

Vierailija
28.12.2022 |

Mieheltä ovat tunteet kadonneet minua kohtaan, eikä halua seksiäkään. Hän ei silti itse ole aktiivinen eron suhteen ja välttelee siitä ja ylipäänsä ongelmista puhumista.
Itse haluaisin, että suhteemme palautyisi ennalleen ja kaipaan hyviä aikoja, enkä ole vielä valmis luopumaan toivosta. Tämä löysässä hirressä eläminen on kuitenkin äärettömän kuluttavaa, enkä tule jaksamaan kauan. Kotona on todella raskas ja painostava tunnelma, niin ei voi elää enää pitkään.
Tuntuu ristiriitaiselta, että minun, joka en haluaisi erota, pitää kohta se ero ottaa miehen puolesta, jolle ero ilmeisesti sopisi ihan hyvin.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
28.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pariterapeutti? Siellä voi jutella parisuhteen solmuista vaikkei suhde jatkuisi tai jos jatkuu. Ei se tietenkään väkisin toimi, jos mies ei halua kokeilla ja huono pariterapeutti varmaan ei toimisi, pitää olla joku ammattitaito selvittää.

Vierailija
2/4 |
28.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Te itsenäinen päätös. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
28.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hommaa sitä keksiä kodin ulkopuolelta. Ainakin yksi tarve poistuu.

Vierailija
4/4 |
28.12.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Haluaa erota mutta ei kykene suoraselkäisyyteen joten tekee tilanteesta sellaisen että sinulla ei ole ebää mukavaa ka odottaa että eroat. Ehkä hänellä on toinen nainenkin. Näitä näkee.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kaksi viisi