sen saakelin kånken-repun suosio?
Kommentit (59)
Todella mukava selälle, vetoketjusta avautuu etuosa kokonaan joten helppo pakata ja purkaa, mukana istuinalusta luontoretkiä varten, kestävä materiaali.
Omani on vuodelta -84. Miksi pitäisi vaihtaa ihan hyvä reppu?
Kånken-hullu on päässyt avohoitoon.
Ruma reppu ja yleensä likainen ja kulahtanut, nähtävästi juuri siksi kun kestää ja kestää. Mutta hintaa en silti ymmärrä, mikä ihme siinä maksaa.
Minulla tulee aina vaan mieleen vasemmistoliitto ja vihreät tuosta repusta. Tai joku biologian opiskelija.
Minkälainen on hieno reppu kånkenvihaajan mielestä?
Se on söpö. Lisäksi sitä yleensä kuljetetaan lähinnä näön vuoksi, joten useimpia ei haittaa että se on aivan p*ska kantaa.
Pitäisikö tännekin tulla sota, niin unohtuisi jostain repusta nillittäminen. 😂
Minusta se oli omana kouluaikanani mitään sanomaton, mutta nyt kun on suosion saavuttanut niin tuli ensimmäinen hankittua.
Tyhjänä kevyt ja menee pieneen tilaan. Tämä on etu esim. reissuissa jossa se kulkee meillä päiväreppuna mukana.
Vierailija kirjoitti:
Ruma reppu ja yleensä likainen ja kulahtanut, nähtävästi juuri siksi kun kestää ja kestää. Mutta hintaa en silti ymmärrä, mikä ihme siinä maksaa.
Fjällun normaalia hinnoittelua. Budjettitietoisille on eri merkit.
Perustuu tyylittömyyteen, suurimmalla osalla ei mitään tyylitajua.
Kånken kuulostaa suomeksi Kanki sanalta, rautaiselta sellaiselta. Ok, siinä on ruotsalainen å, ei voi olla kanki.
ainaki aikoinaan sillä teeskenneltiin olevansa tiedostava luonto-ihminen (kettutyttö?)
Vierailija kirjoitti:
Perustuu tyylittömyyteen, suurimmalla osalla ei mitään tyylitajua.
Ei perustu. Minulla on monta eri väristä. Aina otan asuun sopivan värin. Jokaisella omat mieltymykset. 😄
Lampaat hankkii sitä, mitä on kaikilla muillakin.
Vierailija kirjoitti:
ainaki aikoinaan sillä teeskenneltiin olevansa tiedostava luonto-ihminen (kettutyttö?)
Sinun kuvitelma asiasta. Olen aina tilanteen mukaan pitänyt, enkä teeskentele mitään.
Huonoja reppuja. Löytyy konkenista seuraava isompi malli joka maksoi 220 markkaa aikoinaan. Kangas on hyvää, ompeleet sieltä täältä liian heikkoja.
Kuvannee mallinsa mukaisesti käyttäjän pehmeitä arvoja. Nykyään saa tosi paljon parempia reppuja samaan hintaan muilta merkeiltä.
Pitkästä aikaa tästä asiasta herää keskustelua. Tätä asiaa jo pitkään ihmetellyt onkin ollut pitkään hiljaa.