Finlandia-marmeladi = KYLLÄ Vihreät kuulat = EI
Kommentit (17)
Finlandia-marmeladit on pilalla. Ennen olivat hyviä, silloin kun olivat pienempiä, pehmeämpiä ja ilman sitä sokerikuorrutusta, mutta kun muuttivat pyöreiksi koviksi kuuliksi makukin meni pilalle.
Joo mustaherukka ja mansikka on parhaita.
Vierailija kirjoitti:
Finlandia-marmeladit on pilalla. Ennen olivat hyviä, silloin kun olivat pienempiä, pehmeämpiä ja ilman sitä sokerikuorrutusta, mutta kun muuttivat pyöreiksi koviksi kuuliksi makukin meni pilalle.
Pitää tietysti paikkansa mutta jos on pakko valita
Ap
Hyvä, että ostat Finlandioita. Jää minulle enemmän niitä vihreitä kuulia.
Asiaa, juuri näin sokeripallot ei hyviä. Ihan samalla lailla pilasivat aidon Royal suklaankin. Jää kaikki nuo tuotteet ostamatta.
Joka joulu on suuri ihmetyksen aihe, että miten ne siellä Fazerilla ei vieläkään tajua kokeilla että tekisivät jokaiselle kuulamaulle oman rasian! Keltaiset kuulat, oranssit kuulat, violetit kuulat, jne...... kaikille oma rasia pelkästään yhtä makua kuten vihreillä kuulilla jo on!
Ehdottomasti näin mutta kuka kertoisi mummoille?
Mustaherukka on paras! Appelsiini eli oranssi kuula maistuu mielestäni oudolle
Glögikuulat sai oikein oman rasian. Milloin mustaherukka saa oman rasian?
No kohta saadaan myös skumppakuulia!
Millaisia ne glögikuulat on, kannattaako ostaa
Glögikuulat yllätti minut ainakin positiivisesti. Luulen, että jos tykkää glögistä niin tykkää kuulista myös
Uusin tulokas ovat Skumppakuulat.
5/5
Ja siellä Finlandia-rasiassa on kai mukana yksi vihreä kuula, jos tarjotaan, sen saatte ottaa, ei muita.