Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko seurelaisten arvostus jotenkin huonontunut?

Vierailija
26.11.2022 |

Ennen aikaan oli ihan normaalia että pysyvätkin työntekijät olivat töissä Seuren kautta. Jotenkin sen kautta saattoi saada parempaa palkkaakin. Mutta nykyään tuntuu että vakkari työntekijöiden kaikki mielenkiinto minua kohtaan loppuu heti kun selviää että olen Seuren keikkalainen. Asenne tuntuu olevan, että miksi sinä nyt Seuren kautta täällä olet, minä luulin että olet nopean avun kautta. Toisaalta sijaisia tarvitaan ja valitetaan kun heitä ei juuri saada, ja sitten kun saadaan niin heitä kohdellaan niin huonosti että he eivät halua enää uudestaan tulla. Jää hämäräksi että tarvitsevatko he niitä sijais- Ja nyt vai eivätkö. Koska jos tarvitsisivat niin kai he kohtelivat heitä niin hyvin että He haluaisivat tulla varmasti uudestaankin eivätkä häätäisi heti tiehensä.
Moni esim sairaan lapsen vanhempi ei halua tehdä täyttä työviikkoa, koska se sitoo niin paljon voimavaroja, tässä yksi syy sille että ollaan Seuren tai muun keikkafirman kautta töissä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
26.11.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jää hämäräksi, tarvitsevatko he niitä sijaisia vai eivät. Koska jos tarvitsisivat, niin kai he kohtelivat heitä niin hyvin (siis ihan vain normaalisti, yhtä hyvin kuin vakkareitakin), että he haluaisivat tulla varmasti uudestaankin eivätkä häätäisi heitä tiehensä.

Siinä vielä kirjoitusvirheistä korjattu versio pienen lisäyksen kanssa.

Vierailija
2/3 |
26.11.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hops

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
26.11.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Heps