Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Keikka peruttu solistin heikentyneen TYÖkunnon vuoksi

Vierailija
04.11.2022 |

Kiertueen eka keikka peruttu vain vähän ennen, kun laulaja ei työkuntoinen. No tässä kyse Popedasta, mutta olen aina ihmetellyt yleisesti näitä jossain vaiheessa työkyvyttömiä artisteja esim. Simo Silmu ja monet monet muut suomessa ja ulkomailla, että Minkä ihmeen takia buukataan keikkakalenterit täyteen kun ihminen on juomassa itseään hengiltä tai on jo todella sairas? Että eikö nyt sen vertaa ole kerääntynyt sukan varteen että ihan reilusti on kuukausia tai vuoden sairaslomalla, kunnes saa itsensä kuntoon.
Ja miten bändin muut jäsenet ei laita stoppia, vai rahankiilto silmissäkö vaan yritetään että no josko tääkin keikka nyt jotenkin saatas menemään.
Tai kyse pitkälti yli 60-vuotiaista, tuossa iässä monet jo ihan eläkkeelläkin, mutta ei, viimisillä voimilla vaan yritetään lavalle vaikka henkensä kaupalla.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yksi kahdeksan