Kumpi olisi mielestäsi parempi?
Eräs liikuntajutska. Olen tässä jo turkasen pitkään selaillut menemään eri vaihtoehtoja. Nyt olen löytänyt yhden, joka on toinen vaihtoehdoista: Hieman yli 60 €/kk, siihen sisältyy kuntosali ja vaikka ja mitä pientä härpäkettä sekä tämä liikuntajutska. Katsoin kalenterista ja siellä on kaksi kertaa tätä kyseistä liikuntajutskaa, eli ymmärtääkseni saisin käydä halutessani 2 kertaa/viikko ja lisäksi olisi 24 h sali, jota ei tulisi kylläkään ihan hirveästi käytettyä.
Miinukset: liikuntajutska on vain tämä yksi, ei muita vaihtoehtoja. Olen kokeillut kyllä aiemmin ja tiedän siitä pitäväni.
Sitten toinen vaihtoehto: Kävisin kaksi kertaa viikossa vain ja ainoastaan liikuntajutskassa. Saisin valita monesta vaihtoehdosta. Maksaisin suunnilleen saman verran kuin ekassa vaihtoehdossa, vähän enemmän. En saisi muita etuja käyttööni.
Miinukset: ei muita etuja, en voisi hyödyntää maksua koko rahan edestä, niin sanotusti.
Kommentit (4)
Se kuntosalijutska houkuttelisi etujen vuoksi, mutta en ole tosiaan erityisen kiinnostunut kuntosaleilusta enkä tahdo erityisemmin lihaksia, joten en tulisi sitä kovin paljon käyttämään. Ehkä jollain juoksumatolla kävelisin ja polkisin kuntopyörää.
Sinulle se toinen vaihtoehto parempi kun et niitä ensimmäisen vaihtoehdon kuntosalia hyödyntäisi.
Vierailija kirjoitti:
Sinulle se toinen vaihtoehto parempi kun et niitä ensimmäisen vaihtoehdon kuntosalia hyödyntäisi.
No siis kyllä minä varmasti välillä kävisin jotain kevyttä tekemässä, mutta en tosiaan vetäisi mitään "kunnon REENEJÄ" ikinä.
Niin siis siellä ekassa vaihtoehdossa on kaksi kertaa/vko sitä jutskaa. Mielestäni se on joka viikko samaan aikaan ja samoina päivinä.