Välittäjät eivät välitä
Olipa tänään juttu noista kiinteistövälittäjistä.
AVI:lle tehty valitus:
Eräässä tapauksessa välitysliike oli välittänyt työhuoneeksi ja varastoksi merkittyä tilaa asumiskäyttöön soveltuvana huoneistona.
-Tuota kyllä tapahtuu tosi paljon.
Ja välittäjät leikkivät autuaan tietämätöntä homeista ja muista hajuista kuittaamalla, että EN MINÄ AINAKAAN haista. Ihan pelleilyä.
Semmoisen ja semmoisten välittäjien kohteisiin ei toiste viitsisi mennä. Ei ole luottamusta.
Kun on pieni paikkakunta ja tuo sama piitulainen on niin monessa kohteessa välittäjänä. Kaverit just puhui, että semmosta mukamas tietämättömyyttä viljelee. Olivat tuttujensa kanssa puhuneet ja huomanneet, että samoja välittäjiä ja kohteita olivat kierrelleet. Ja ei ihan rehti ollut kokemus myyjästä =välittäjästä.
Kommentit (6)
Välittäjään ne- RAHASTA.
Ei mulla muuta.
Meidän asuntoa välitti semmonen bemarikuski korkokengissä. Kyllä ne hyvin tienaa.
Välittäjä välittää mammonasta.
-Ei vastuusta.
Kyllä. Tiedän tyypin ja tiedän tuon tyylin. Ei paljon välitä asiakkaista. Myy mitä vain.
Silti en ostaisi yksinmyyjältä. Ne vasta kerskailee omalla kodillaan ja myyvät sitä tunnearvoa!! Jos ei ole varaa palkata välittäjää - en osta!
Joo. Huomattu on.
Ja nää myy kellarikellarikerroksia, missä ei ole kuin pikkuikkunat ja seinät maan alla homeessa.
On niin hienosti remontoitu! Ai, että!
Ja kämppä haisee j katkuaa. Ja huutaa hometta!
Välittäjän mielestä loisto kaksio.