Löysin tosi houkuttelevan sh työpaikkailmoituksen
Haetaan sairaanhoitajaa jalkautuvaan päihdetyöhön keskiseen Helsinkiin. Luulen, että aivan mahtava työpaikka nimenomaan sairaanhoitajalle. Toivotaan valmiutta tehdä työtä muuttuvissa tilanteissa katuympäristössä. Myos kirjallisia raportteja pääsee kirjoittelemaan. Varmasti saa laittaa itsensä likoon niin fyysisesti kuin psyykkisesti tuossa työssä ja korvauksena 2734e kuukaudessa.
Kommentit (9)
Sinne vaan narkkeja auttamaan oman turvallisuuden kustannuksella. Jos tuollaisessa työssä joutuu väkivallan uhriksi, niin mikähän on työnantajan vastuu?
Av-palstan keskimääräistä älykkyyttä kuvaa hyvin se miten pitkiä vuodatuksia tänne tuotetaan ennen kuin joku tajuaa sarkasmia ilman 236 hymiötä jutun perässä.
Käyttöhuoneeseen pahoinpideltäväksi?
Vierailija kirjoitti:
Av-palstan keskimääräistä älykkyyttä kuvaa hyvin se miten pitkiä vuodatuksia tänne tuotetaan ennen kuin joku tajuaa sarkasmia ilman 236 hymiötä jutun perässä.
No tässähän kaikki juurikin ovat tajunneet aloituksen sarkasmin.
En ymmärrä kuka tommoseen hommaan uskaltaa lähteä ilman kahta vartijaa mukana. T. Sh
Sekin on käsittämätöntä, että tällaisessa jukisen terveydenhuollon tilanteessa, missä hoitajia ei riitä sairaaloihin tai vanhustenhuoltoon, yritetään palkata sairaanhoitajaa kadulle hoitamaan narkkeja.
En ole itse sairaanhoitaja, mutta jos olisin ja asuisin Helsingissä, niin voisin tuonne hakea. Kuulostaa tosi mielenkiintoiselta, ja tykkään sellaisesta työstä, jossa ollaan liikkeellä ja voi tapahtua monenlaista päivän aikana. Hieman vaarallisen kuuloista toki, mutta työparin kanssa ainakin olisi helpompaa.
Asiakkaita varmasti satoja per sairaanhoitaja. Hienoa. Onhan se toki vähemmän kuin esim. koulupsykologilla, jolla voi olla tuhat asiakasta...
On se hienoa nämä meidän terveydenhuollon systeemit. Tosi kummallista, ettei tekijöitä löydy....