Leikkipuistossa kävi yks luomu-eko kierrätetään kaikki -perhe .
lapsien nimet olivat Havu ja Paju.
koska lapsien hiukset oli leikattu korkeitaan teroittamattomilla fiskarsseilla, ei hajuakaan olivatko he tyttöjä-poikia-sekä että.
vaatteissa oli tyyli kaikki käy, sama ongelma, tai ei mulla ollut ongelma lasten sukupuolimattomuus.
vanhemmat olivat muutenkin sellaisia luomu-hörhöjä, ettei lapset tule ikinä saamaan esim ajokorttia, kun pyöräily on niin mukavaa
sääliksi käy lapsia
Kommentit (5)
Kukas lapsia estää ajokorttia ajamasta sitten aikuisina?
Minusta on karmeaa se ääripää, jossa pikkulapset puetaan jatkuvasti vaatteisiin, joissa ei voi eikä vanhempien mukaan saakaan leikkiä normaalisti: konttailla, juoksennella, möyriä maassa.
Miksi sinua ärsyttää luomu-eko-kierrätys-perhe? Jos lapset siis osaavat käyttäytyä, vanhemmat eivät ekoterrorisoi (tuhoa muiden omaisuutta), tai muuta sellaista.
Enemmän ärsyttää niiden perheiden lapset, joita ei ole opetettu ollenkaan vaan he luulevat olevansa maailman napa, huutavat kurkku suorana ilman syytä, tekevät jo nuorella iällä pikkurikoksia ja vanhemmat vaan sivusta katsovat rööki huulessa palaen ja puhelimen ruutua vilkuillen.
Mitä se sinulle kuuluu?