Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Täysimetetty vauva hoitoon??

29.10.2006 |

Nyt tarvitsisin viisaampien apua.. Minulla on ensi viikolla loppuviikosta ihan välttämätön meno, joka kestää koko päivän. Vauvani 5kk on täysimetyksellä, ei ole koskaan huolinut tuttia, joten ei huoli tällöin myös tuttipulloakaan. (Kerran olen kokeillut) Vauvan isä jää hoitamaan häntä koko päiväksi joten miten hän pystyy hoitamaan vauvan ruokinnan? Kuinka paljon minun täytyy pumpata maitoa jos häntä tarvitsee syöttää kaksi kertaa poissaollessani?

Pystyykö tämänikäiselle antamaan maitoa esim. nokkamukista?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
29.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Imetä aamulla ja juuri ennen lähtöäsi ja pumppaa parille-kolmelle aterialle jääkaappiin/pakastimeen maitoasi. Määrää on vaikea ellei jopa mahdotonta sanoa kun eihän niissä tisseissä mittareita ole;) mutta n.½l riittänee 2 aterialle ja eihän se useampaan kuukauteen pakkasessa mene pilalle vaikka ssaisit pumpattua enemmänkin sinne jo valmiiksikin.

Ja nokkamukilla voi tuon ikäiselle maidon hörpyttää, Ainulla on sellainen nokkamuki mistä nestettä saadakseen täytyy hieman imeäkin ja siitä voi sen pehmeän osan kannesta irrottaakin jolloin maito ikäänkuin valuu suuhun ilman imemistäkin=hörpytystä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla