Isä suuttui vammaisen lapsensa ivaamisesta ja mätkäisi 13-vuotiasta pilkkaajaa poskeen
Oikeus määräsi miehelle pahoinpitelystä yhteensä 70 päiväsakkoa.
Kommentit (13)
Eihän se oikein ole lasta lyödä, aikuisen ihmisen etenkään. Mutta kyllä oikeasti välillä noiden pahimpien pilalle hemmoteltujen teiniperseilijöiden kohdalla tulee itsellekin mieleen, että paras ratkaisu saattaisi olla, jos molopää saisi kerran kunnolla turpiinsa, niin ehkä oppisi käyttäytymään edes hetkeksi.
"Mitä vittua, äijä löi mua, mies muisteli pojan sanoneen."
😂
Ihan ymmärrettävää että isä teki mitä teki. Noiden pilkkaajien vanhemmat voisivat kasvattaa kersansa paremmin.
Ilmajoella autisteja kiusataan ihan koulussakin henkilökunnan taholta. Myös Vaasassa erilaisuudesta ja sairaudesta kiusaavat aikuisetkin. Suomi on kiusaajakansaa - turpaan vaan.
Rahalla se hoituu, olis sanonu et tällä hinnalla voisin hivauttaa uudestaankin.
Vierailija kirjoitti:
Ihan ymmärrettävää että isä teki mitä teki. Noiden pilkkaajien vanhemmat voisivat kasvattaa kersansa paremmin.
Nimenomaan. Nämä on yleensä aivan täysin kasvatuksesta kiinni olevia asioita, joten vanhempien häpeä jos lapsi käyttäytyy passskasti, on empatiakyvytön ja kiusaa.
Huonon kasvatuksen tulos.
Samalla sakolla olis voinut lyödä kovempaakin.
Aivan oikein. Ja sitten lättyyn tuon kiusaajan isää jos tulee vinkumaan.
Hyvä että tirvaisi 👍