Te, joilla säännölliset menkat!!
Onko jostain syystä kierto viivästynyt 6 päivää tai enemmän?
Mikä oli syy vai löytyikö jotain vikaa? Mikä voisi olla syy? Olen erittäin raskaassa työssä ja stressi on joka päiväistä, mutta koskaan aikaisemmin ei ole näin käynyt.
Raskaustesti nega.
Kommentit (4)
ihan normaalipainoinen. Tämä työnikin on luonteeltaan stressaavaa ja olen ollut siellä jo vuosia. Kuitenkaan näin ei ole aiemmin tapahtunut.
Työ on kausiluonteisesti stressaavaa eli työt kasaantuvat tietyille ajanjaksoille, mutta rentoakin aikaa vuodesta aina löytyy. Mutta todellakaan koskaan aikaisemmin ei ole ollut kuukautisten kanssa ongelmia kiireisellä ajanjaksolla.
ap
on se, että tiedän tarkasti, koska ovuloin. Eihän ne menkat ole myöhässä, vaan yleensä ovulaatio tulee myöhemmin. Ja ovulaatiosta on jo parikymmentä päivää! Menee kohta hermo, jos se vuoto ei jo ala!!!
ap
minkä painoinen olet? jos olet hyvin hoikka, hormoonikierto reagoi voimakkaammin stressiin. niin ainakin minulla.. nyt kun olen normaalipainossa, menkat ei jää pois enää stressin takia vaan tulevat kuin kello ajallaan.