Te jätetyt ja petetyt
Oletteko ottaneet yhteyttä puolisonne vosuun ja mistä keskustelitte? Saitteko kysymyksiinne vastauksia, vai sulkiko puhelimen. Auttoiko se teitä erotuskassa, että pääsitte eteenpäin ja aloittamaan oman elämän. Uskoitteko juttuja vai tuliko olo, että valehtelee. Oliko hyödyllinen yhteydenotto?
Kommentit (4)
En ole ottanut. En pysty hengittämään en eksän enkä eksän nyksän lähellä.
En ottatunut. Vika oli pettävässä puolisossani eikä ulkopuolisissa ihmisissä.
Kysyin muutamilta, jotka olivat ilmaantuneet kaveriksi. Kertoivat rehellisesti. Eivät tienneet suhteesta. Kiitin ja toivotin kaikkea hyvää.
Hassu juttu oli, että samaan aikaan kun minua petettiin täysin, sanoin kaverille, että exällä voisi olla vaikka toinen perhe, enkä tietäisi siitä mitään. Lopulta kaikki paljastui. Oltiin sovittu ettei petetä ja lopetetaan suhde, jos tekee mieli alkaa pettää. Kaikki oli valhetta.
Ehkei teitä jätettäisi niin paljon jos ette mäkättäisi toista käytännössä pihalle, ei kukaan sellasta kauaa jaksa. t: mäkättäjän jättänyt