Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kesän vietto ilman rahaa

Vierailija
02.07.2022 |

Te työttömät/vähävaraiset, joilla ei ole ylimääräista rahaa mihinkään, niin miten vietätte kesää?
Kaverit/ystävät kutsuu ulos usein, mutta en tietenkään lähde mukaan näin tyhjä taskuna. Luokseni en myöskään kutsu, sillä ei ole mitään tarjottavaa.
Tänään esim. pyydettiin mukaan Pride- kulkueseen ja sen jälkeen picnicille. En lähde.
Iltakävely ja istuminen kalliossa suu kuivana ( ei pidä paikkaansa, aina otan pulloveden mukaan), on mun huvi tällä hetkellä. En lähde mihinkään, johon tarvitse matkalippua.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
02.07.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mua nyt ei kukaan koskaan kutsu mihinkään, kun ei ole ystäviä.

Vierailija
2/5 |
02.07.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

ihan sun oma valinta, ei kannata uhriutua.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
02.07.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Seksi on ilmaista

Vierailija
4/5 |
02.07.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tietävätkö kaverit tilanteesi? Nyyttäri periaatteella kaikki saavat syödäkseen ja yhdessäolo on ilmaista. Syöt varmaan jotain päivän aikana niin käytä se raha piknikkiin osallistumiseen. Kerro että rahat tiukalla ja viet vaikka porkkanoita tai kurkkua ja joku toinen hoitaa dipit.

Vierailija
5/5 |
02.07.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Puutarhan kunnostusta. Rannalla lapsien kanssa. Frisbiegolffia. Koiran kanssa lenkkeilyä. Onhan näitä. Ilman töitä jo 4 vuotta. Nautin olostani

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi viisi yhdeksän