RFSU RASKAUSTESTI?
Kertokaahan kuinka moni on tehnyt testin tolla ainakin Cittarista saatavalla RFSU raskaustestillä? onko näyttänyt selkeitä tuloksia ...???
Kommentit (10)
Rfsu ( 2 pikku liuskaa ) testin ja negaa näytti molemmilla kerroilla, silti menkat on reilu 2viikkoa myöhässä :(
Se on tosi herkkä, mukava tehdä (on kasettitesti) ja varmasti näyttää tuloksen!
t. 2 joka siis testasi kun menkat 4 päivää myöhässä
kallis? täytyykö tehdä aamu pissasta vai käykö muukin ajankohta?
T: 2viikkoa menkat myöhässä
Ei pidä tehdä aamupissasta, mutta kandee tietty pitää pissiä rakossa jotain 4 tuntia, et on suht väkevää.. Ja älä juo paljoa tänä aikana, ettei pissa oo laimeeta.
Siihen testiin tarvii vaan 3 tippaa pissaa, joten pissahätää ei tarvi olla kun testin tekee.
t. 2
Kaivan tän viestin vielä illalla esiin.. tuloksia ododelesa ;)
t. 2
pieni kirjoitusvirhe iski kun taapero auttoi näppäilyssä..
Selkee nega ja kolmen päivän päästä selkee plussa.
Tänään alko tiputtelu joka kylläkin loppui n.3 tipan jälkeen :/
Aina ollaan kyselemässä kun on haalee viiva tai viivan paikka..
Jos on sama testi kuin Prismassa myydään, ni sit mullakin on kokemuksia.. (en muista testin nimeä, minkä prismasta ostin)
Siis Prisman testi, jossa kaksi liuskaa (liuskan pää upotetaan pissaan) ja maksoi jotain 5 euroa tai sinne päin..
Eka näytti puhdasta negaa, aamupissasta tehtynä. Toisen tein päivällä, haalean haalea plussa. menetin hermot ja kävelin apteekkiin ja ostin Acon10-testin. Selkeääkin selkeämpi plussa. Ei voinut erehtyä, plussaviiva oli kuin paksulla punaisella tussilla vedetty!
Tästä opin etten osta markettitestejä!
Nyt rv 30+