Erikoiset tyypit lapsuudestasi
tai nuoruudestasi. Ei oikeita nimiä tai paikkakuntia. PIFfillä oli jo pitkä lanka aiheesta (https://www.punkinfinland.net/forum/viewtopic.php?t=116644).
Omista ala-asteajoista on mieleen jäänyt eräs vuotta vanhempi jannu joka oli erityisen mieltynyt puiden nylkyttämiseen, välitunnit vietti koulun pihalla olevassa pienessä metsikössä runkoja kuivarakastellen - vaatteet pysyivät siis päällä. Harrasti tätä koko ala-asteen. Ei ollut kehitysvammainen tms mitä moni varmaan ensin ajattelisi, nykyään mukana kunnallispolitiikassa. En tiedä onko rakkaus puihin säilynyt yhtä vahvana.
Kommentit (4)
Naapurin pojan isä oli töissä NASAlla ja niillä oli ihan oikea avaruusraketti autotallissa, mutta kukaan ei ikinä päässyt katsomaan sitä koska muuten isä olisi saanut potkut ja joutunut vankilaan.
Oikeasti isällä oli vaan alkoholismi.
Parhaan kaverin pikkusisko halusi että leikin sen kanssa lääkärilekkejä. Lisäksi minun piti antaa sille ns piiskaa. Siitä tuli lesbo.