Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jokaiselle alle kaksivuotiaan äidille pitäisi saada verovähennysoikeus hartiahieronnoista.

Vierailija
13.10.2006 |

Muillakin aloilla saa vähennellä ties mitä, joten mitäpä jos kotiäiditkin. Joo - onhan jo kotitalousvähennys, joten iso parannus on saatu, mutta sitä voi käyttää ihan kaikki työssäkäyvätkin. Olisi hienoa, jos kotiäitiyttä ja etenkin lasten hoitoa arvostettaisiin niin, että siitä saisi jonkin henkilökohtaisen hyvityksen.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
13.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja minä harrastan sentään liikuntaa ja käyn punttisalilla säännöllisesti, osaan vain kuvitella miten jumissa hartiat voisivat olla ilman sitä.



Mutta todennäköisesti päättäjät vastaisivat vain av-tyyliin " mikset ole opettanut lastasi vauvasta lähtien olemaan tuntikausia yksin lattialla, mitäs olet kanniskellut/nostanut..."

Vierailija
2/3 |
13.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oliskos syytä opetella venyttelemään ja jumppaamaan? Minusta ne hartiahieronnat olisivat enemmän tarpeen liukuhihnatyöntekijöille tai toimistoissa työskenteleville joilla ei ole juuri mahdollisuutta vaikuttaa itse työasentoonsa, toisin kuin pienten lasten äideillä.



(Itselläni on 3 lasta, vanhin 3-vuotias. Ettei kukaan pääse väittämään etten tiedä mistä puhun =)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
13.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eihän tässä nyt kanniskelusta puhuttu muuta kuin vauvavaiheessa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yhdeksän kuusi