Olen Mensan jäsen, eli älykäs, miksi se ärsyttää sinua?
Kommentit (22)
Ai että sain edellisviikonloppuna ahnasta persettä. Nussin sitä suihkussa takaapäin. Oli kireä.
Vierailija kirjoitti:
Ai että sain edellisviikonloppuna ahnasta persettä. Nussin sitä suihkussa takaapäin. Oli kireä.
Oliko mulkun kärjessä paskaa?
Ottaisitko mieluummin perseeseen vai suihin
No ainakaan vappuseuraa sinulla ei näytä olevan.
Joo nyt meni kyllä yöunet :( Oliko pakko kertoa...
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Ai että sain edellisviikonloppuna ahnasta persettä. Nussin sitä suihkussa takaapäin. Oli kireä.
Oliko mulkun kärjessä paskaa?
Puhdas oli suoli ennen panoa (latasin sisään)
Ei ärsytä. Kävin itse 17-vuotiaana 12 vuotta sitten kävin Mensan testissä ja pisteet (">135") olis riittänyt jäsenyyteen, mutta en ole koskaan nähnyt mitään syytä liittyä kyseisen yhdistyksen jäseneksi.
Voisihan sitä itsekin käydä testissä jos huvittaisi, nettiversiosta saan kyllä ihan riittävästi pisteitä että pääsisin sisään mutta en tiedä mitä hyötyä tuosta olisi. Ehkä sen voisi laittaa cv:hen jos vaikka joku työntantaja arvostaisi. Epäilen että ei koska työelämässä toimii ns. stalinistinen metodi eli omaa asemaa teoriassakaan jatkossa uhkaavia ei palkata.
Uusimpien tutkimusten mensan testi mittaa valietttavasti vain kopiointikykyä muttei älykkyyttä. Mutta toki jokainen voi rypeä aina omassa erinomaisuudessaan ihan vapaasti.
Palikkatesti-Äly ei tuo viisautta mitä useimmilta asbergerin tasolla olevilta "älykkäiltä" eniten puuttuu.
Sehän onkin älykkyyden merkki kun tulee vauva palstalle ylpeilemään älykkyydellään.
Mistä muut tietävät, että olet mensalainen? Jos tarkoitat, että älykkyytesi pelkästään ärsyttää, niin sitten käyttäydyt ärsyttävästi.
En huomaa ärsyyntyväni tästä tiedosta.
Älykkäänä varmaan voisit jostain yhteiskunnallisesta aiheesta kertoa analyysisi, esimerkiksi Sotesta tai vaikkapa Suomen taloustilanteesta.
Vauva palstalla mensan jäsen. Otko köyhä.
Mensan hinta on jo yli 2 euroa ja tuntuu jatkavan kallistumista. Mensa-asemillekin joutuu ajamaan pitkiä matkoja niin jo siinä kuluu paljon mensaa.
No mitä muuta ylpeydenaihetta sulla on? Mitä muuta olet saanut aikaiseksi?
Se ei ärsytä. Mutta säälin sinua huonon itsetuntosi ja ilmeisen tyydyttymättömän pätemisen tarpeesi takia.
Sinähän nimittäin kirjoitat tämän saman avauksen tänne aina parin kuukauden välein.
Ei ärsytä.