Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minne vanhat väliovet (laakaovet)?

07.10.2006 |

Mitä tekisitte vanhoille, ei niin hyväkuntoisille laakaoville? Ovat ehjiä, mutta osassa on tarroja ym. liimanjälkiä ja kahdesta ovesta on alareuna noin sentin korkeudelta kärsinyt roiskevedestä. Eli en viitsis alkaa myymään/ ilmoittelemaan lehdissä " hae pois" .



Voiko nuo ovet viedä rautakauppaan kun ostaa uudet? Kierrätyskeskus? Kaatopaikka (maksaa :( )? Ongelmajätelaitos (ainakin meidän paikkakunnalla ottavat poltettavaksi kelpaavaa puujätettä)?



Onko muita ideoita? En siis haluaisi maksaa niiden hävittämisestä...

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
07.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

missä päin asutte mut Treella on ainakin rakennustori mikä ostaa vanhoja ovia ym rakennustavaraa. Sieltä ollaan just tuollasia ovia yritetty etsiä autotalliin välioviksi. Luulisi nyt että joku ainakin ilmaiseksi ne hakisikin pois kun laitat ilmoituksen sopivaan paikkaan. Tietysti olisi kiva jos niissä olisi karmit mukana.



- Sanna

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yksi kuusi