Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olenkohan outo reissaaja

Vierailija
20.04.2022 |

Kun minusta paras osa reissussa on se matka ja saa vaan katsella ikkunasta maisemia. Se on jotenkin hypnotisoivaa ja kulkuvälineen keinuminen ja tärinä rentouttaa. Voisin varata vaan vaikka bussimatkan Suomen päästä päähän, lähteä perillä saman tien takaisin ja se olisi siinä.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
20.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mielestäni tuossa ei ole mitään outoa. Jokainen reissaa kuten haluaa.

Vierailija
2/5 |
20.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Haluatko olla oman elämäsi ulkopuolella.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
20.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvähän se vain on, että tykkää myös siitä siirtymisestä paikasta toiseen. Eikä kukaan kiellä tekemästä tuollaista matkaa.

Me olemme koronan takia matkustelleet viimeiset pari kesää lähes pelkästään omalla autolla kotimaassa ja kyllä siinäkin on oma viehätyksensä, kun voi vain istua ja katsella maisemia toisen ajaessa (itse ajaessa en osaa rentoutua :-D). Yritän kyllä löytää myös matkan varrelta jotain nähtävää tai ainakin kahviloita, joissa piipahtaa, jotta yhteen menoon ei tarvitsisi istua montaa tuntia kerrallaan.

Vierailija
4/5 |
20.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tykkään myös. Ei siis mielestäni ollenkaan outoa.

Vierailija
5/5 |
20.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse asun keski-Euroopassa ja matkustan aina kun mahdollista junalla samasta syystä. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kaksi yksi