Voikohan pari päivää sitten ostetun telkkarin vaihtaa liikkeessä toiseen?
Kommentit (7)
Joo mutta varmaan sakottavat tuosta pakkauksesta.
Vierailija kirjoitti:
Kannattaa varmaan katsoa kyseisen liikkeen sivuilta mitä siellä sanotaan vaihto- ja palautusoikeudesta.
Siellä sanotaan, että pakkauksen täytyy olla kunnossa. Mietin vain, että ovatko niin tarkkoja, että joku pieni repeämä haittaa. Olisi kiva kuulla jos jollain on kokemuksia. Ostin tonnin telkkarin Gigantista ja haluaisin sittenkin vähän isomman.
https://www.gigantti.fi/asiakaspalvelu/gigantin-palautusoikeus
Tuon sivun mukaan televisio tulee palauttaa alkuperäisessä pakkauksessaan, ei muita erityisehtoja kuten tietokoneiden kohdalla on mainittu.
Ei tarvitse pakkaukden olla priimakunnossa.
Perinteinen "kyllä meille riittää pikku telkku" ,sitte huomataan kuinka hyvä kuva nykysin telkuissa ja halutaanki kunnollinen ?
Kyllä ne vaihtaa jos otat kalliimpaa tilalle samasta liikkeestä.
Kannattaa varmaan katsoa kyseisen liikkeen sivuilta mitä siellä sanotaan vaihto- ja palautusoikeudesta.