Wtf? Mies oksensi lavuaarin täyteen ja sammui vessan lattialle.
En käsitä tätä. Meillä oli riitaa ja lähdin muutamaksi tunniksi itkemään ystävän olkapäätä vasten. En yleensä tee niin, mutta nyt oli pakko koska alkoi seinät kaatumasn päälle. Lapset jätin kotiin koska toinen on kipeä. Huomasin kotiin tullessa, että oli pari tyhjää kaljatölkkiä pöydällä. Niitä kerääntyi yhteensä kuusi lopuksi. Mies pelasi mineä lasten kanssa kunnes alkoi aivastelemaan tauotta ja siirtyi sohvalle katsomaan telkkaria ja nukahti. En pitänyt ihmeellisenä. Sitten havahtui ja piereskeli tolkuttomasti mennessään ja kuului oksentamisen ääntä. Sitten kuorsausta. Se oli oksentanut lavuaariin ja nukahtanut lattialle. Ei oo koskaan sammunut tai oksentanut kuudesta kaljasta. Täällä ei ole muuta alkoa ja olisin huomannut jos olisi vienyt laseja täällä. Ei normaalisti juo kotona muutenkaan, mutta kestää hyvin viinaa. Wtf täällä tapahtuu?? Kävin pihalla pissalla, koska en halua herättää sitä. Saakoot kipeän niskan. Mä vihaan tuota tyyppiä muutenkin, sais tukehtua omaan erinomaisuuteensa. Mua haukkuu mennen tullen kyllä. En ikinä tekis noin lasten seurassa. Tiedän että tämäkin kuulostaa provolta mutta vannon että en keksi päästäni mitään näin vajaata.
Kommentit (49)
[quote author="Vierailija" time="03.10.2015 klo 21:51"]Olisko lääkkeillä osuutta asiaan?
[/quot[quote author="Vierailija" time="03.10.2015 klo 21:51"]Olisko lääkkeillä osuutta asiaan?
[/quote] Tämä kävi mielessä, mutta ei käytä lääkkeitä... Buranaa joskus, mutta sekin on loppu. Ventoline tuskin vaikuttaa näin. Sitä on saattanut ottaa. Se ei ikinä oksentaisi lavuaariin kun aukoo vähän väliä päätään hiuksista lavuaarissa. Mutta niin vaan teki.
Ap
Jaa että maatkoon siinä? Vaikka tekisi kuolemaa sairaskohtauksissaan...?
[quote author="Vierailija" time="03.10.2015 klo 21:55"]Outoa. Ei kai sillä vaan ollut mitään verenvuotoa päässä tms.
[/quote]
Tämäkin käväisi mielessä kun suvussa on ollut tuota. Mutta se ihan selkeästi vaan nukkuu. Kuorsaa täyttä päätä.
Ap
Et kai tosissasi usko, että mies kuudesta kaljasta tuohon kuntoon menee? Sillä on piilopullo(ja)... :-D
[quote author="Vierailija" time="03.10.2015 klo 21:57"]No mikä lapsella on? Mahatauti?
[/quote]
Flunssa niinkuin mulla.
Ap
Jos on muuten vaan sairas, ja alkoi oksentamaan samalla kun oli paskalla, eli yritti siksi sihdata lavuaariin? Ihan varuilta kuitenkin testaisin miehen kondiksen jossain vaiheessa, ettei ole jotain vakavampaa.
Ehkä kannattaisi käydä herättelemässä tai vaikka soittaa 112. Harva aikuinen mies tosiaan oksentaa kuudesta kaljasta ja sammuu!
vatsatauti jos piereskelikin tolkuttomasti. Mutta eikö se puhunut sulle mitään, valittanut huonoa oloa?
[quote author="Vierailija" time="03.10.2015 klo 21:57"]Jaa että maatkoon siinä? Vaikka tekisi kuolemaa sairaskohtauksissaan...?
[/quote]
Kävin sitä[quote author="Vierailija" time="03.10.2015 klo 21:58"]Jos on muuten vaan sairas, ja alkoi oksentamaan samalla kun oli paskalla, eli yritti siksi sihdata lavuaariin? Ihan varuilta kuitenkin testaisin miehen kondiksen jossain vaiheessa, ettei ole jotain vakavampaa.
[/quote]
Ei selitä nukkumista lattialla. Nyt se kuuluu heräilevän siellä. V*ttu en siivoa tuota!!!
Ap
[quote author="Vierailija" time="03.10.2015 klo 21:59"]
Ehkä kannattaisi käydä herättelemässä tai vaikka soittaa 112. Harva aikuinen mies tosiaan oksentaa kuudesta kaljasta ja sammuu!
[/quote]
Just joo, soita 112..mies on vetänyt kotona perseet olalle sinä aikana kun ap oli poissa. Oletteko te naiset tosiaan noin naiiveja että jos 6 tölkkiä näkyy niin siinä on kaikki juotu juoma?
Anna ukkos nukkua känninsä pois siellä lattialla. Kyllä se herää jossain vaiheessa ja kömpii sänkyyn. Ja siivosit kai ne yrjöt sentään?
Ihan selvä juttu, sillä on pullo kirkasta piilossa jossain. Tai ainakin oli vielä päivällä...
Mies on hengissä ja istuksii koneella. Mulla oli yöllä kuumetta, mutta raivon vimmalla olen tehnyt täällä tilinpäätöstä tästä elämästä. Olen suhannut autolla kaikkea kamas kierrätysastoihin, myynyt facessa tavaraa. Mies huusi eilen vielä selvinpäin ollessaan, että minulla ei ole semmoisia taitoja, että mun kanssa voisi mistään oikeasti keskustella. Raivostui siitä, etten suostunut myöntämään, että Toni Virtanen on täysin paska lauluntekijä. Tämä juontuu vaan siitä, etten saa esittää mistään eriäviä mielipiteitä. Se on hyökkäys häntä kohtaan. Mä olen ihan loppu. Saan haukkuja tasaisin väliajoin puhumattomuudesta, mutta en voi aloittaa keskustelua mistään, jos en ole varma että ollaan samaa mieltä. Eilenkin tavarat lensi ja mun oli pakko paeta etten romahtaisi.
Ap