Kärkkäisen SIKA päivät
Eilen käytiin perheen kanssa ekan kerran näillä " hulluilla päivillä" oulun myymälässä ja aika pettynyt kyllä olin, ei oikeastaan mitään ostettavaa, silti kauheesti porukkaa (lapsiperheitä ihan älyttömästi) ja jonkun ilmasen kinkkukiusauksen takia ulkona sika jono (me ei tod. menty sinne ilmaisen ruoan takia ja aika valjulta näytti tu ruoka, kun katoin kun jotkut sitä söi). Ihmettelen vaan, että mitä ihmiset sieltä muka niin halvalla osti, omat ostokset oli babybjörnin ruokalappu ja lusikka 4,90 ja hervoton kasa karkkia ja sipsiä, että siinä mielessä ois ihan hyvin voinu olla menemättäkin...nimikerkillä Stokkan hulluja päiviä odotellessa
Kommentit (7)
ekan kerran pari viikkoa sitten ja ylipäänsä kauppa oli pettymys. Ahdasta ja samoissa hinnoissa oli tavarat ku muuallakin.
En käy enää ikinä Kärkkäisellä - aina kaikki tavarat loppu (tyyliin hyllyssä ei yhtä ainutta hiuskiinnettä ja näin käynyt usein) ja lisäksi suurin osa tavaroita ILMAN hintalappuja ( tai hintamerkintää hyllynreunassa)
Lesta kauppa
haalaria pojalle katoin mutta kalliimpi kuin marketeissa
karkkia meillekin tarttui mukaan eli paska reissu
ja ei ollut lapsia meidän lasten lisäksi. Aika lailla on samoissa hinnoissa kuin muutkin kaupat, ei tullut ostettua mitään isoa.
Ja mulle on aivan sama mitä uskontoa tai aatetta kauppias harjoittaa kunhan ei ala käännyttään..
entistä ylivieskalaista, vaikka lesta olenkin.
Mutta Stokkan hullut päivät ne huijausta vasta ovatkin!!!!!!!
mutta useimmiten kai siellä käydään shoppailunilosta. ;) Toisaalta mukava paikka käydä kerran vuodessa tms.. kun lähes kaiken saa saman katon alta. Joululahjaostoksilla yleensä käydään keskisellä. :)