Onko kokemuksia Tallinnan lennen tehtaanmyymälästä?
Olen menossa viikonloppuna tallinnaan, kannattaako Lennen tehtaanmyymälässä poiketa? Minkä hintasia haalarit sielä?
Kommentit (4)
Ostin sieltä tosi ihanan kosteussuojatun vaaleansini-beigen haalarin kokoa 92 hintaan 55 euroa (tai oisko ollut se sama 52 ;)). Kaikkia kokoja ei kuitenkaan ollut saatavilla; itsekin oltaisiin otettu mieluummin 86. Välikausi-hattu löytyi 8 eurolla.
Myymälä on Mustamäentiellä, oisko nro 29. Julkisilla sinne pääsee menemällä ensin ratikalla nro 1 bussiasemalle, ja sieltä johdinautolla nro 5 muutama pysäkinväli. Myymälä on vasemmalla puolen tietä, joten kannattaa kurkkia ikkunoista liikkeen isoa kylttiä.
Mutta tosiaan kannatttaa varautua siihen, ettei välttämättä löydykään juuri sitä mitä haluaa. Mutta sitten saattaa tietty ostaa jotain muuta, kun ' halvalla' saa ;).
Siellä kuitenkin yksi vauvan puku mitä katsoin maksoi 40 ja Jumbon Bobossa hinta oli 62,50¿. Eli jonkin moista hinta eroa on mutta en kuitenkaan matkoja kata, jos ei paljon osta. Sinne pääsee edellisen lisäksi myös bussilla 16. Pysäkki on aivan tehtaanmyymällää vastapäätä. Tallinnassa pysäkkien välit on muuten todella pitkiä. Eli jos menet ohi joudut kävelemään pitkältä tai tulemaan toisella bussilla takaisin päin. Tehtaanmyymälä sijaitsee Kristiine keskuksesta entiselle mustanmäentorille päin.
Kiitos vastauksista, suunnistan sinne lauantaina, voin sitten kertoa teinkö löytöjä!
Meidän haalari koko 104 ja active kankaasta maksoi 52e. Tosi iso valikoima ja ilman muuta kannattaa lähteä!