Roskishaamu?
Heippa kaikille.
Tein viimeviikon la-su välisenä yönä raskaustestin, koska en saanut nukuttua. Lapsi on todella toivottu ja parin pettymyksen myötä en vaan malttanut odottaa menkkojen alkamispäivään.
Lauantaina oli kp 24/31 ja yleensä menkat alkavat kp 28/31. (Anteeksi, en ole ihan varma lasketaanko se noin.) Eli huomenna pitäis alkaa.
No, katselin testiä hetken aikaa ja nakkasin sen roskiin parin minuutin päästä, sillä negatiivista näytti. Pettyneenä hautasin sen ihan roskien sekaan ja kyynelsilmin menin nukkumaan.
Äsken nakkasin vessapaperirullan roskiin ja aloin työntämään roskia alaspäin että mahtuu, niin sama raskaustesti sieltä pilkotti esiin. Uteliaana kurkkasin sen vielä kerran, niin siihen oli ilmestynyt positiivinen viiva.
Onko roskisviiva kuinka luotettava? Tein testin apteekin omalla raskaustestillä, ja vessassa olisi vielä pari Clear Blue -digitaalitestiä jäljellä (ostettu varmuudenvuoksi).
Toivottavasti kuva näkyy, nimittäin yritän liittää sen tähän.
Kiitos kaikille jotka vastaa.
Kommentit (10)
Ei onnistunut kuvan liittäminen valitettavasti :(
Ai höh otsikon perusteella meinasin tulla kysymään että sanooko se HÖÖÖ
Mä odotin jotain jännää kummitustarinaa :(
No eihän se kovin luotettava ole. Tee uusi testi. Virtsa 4h rakossa.
Voi olla plussa, voi olla olemattakin. Testaa uudelleen. Toivon parasta! :)
Ei ole luotettava. Mäkin sain pari roskishaamua yrityksen aikana, mutta ne olivat vain niitä roskishaamuja.
Harmi. No, pitää varmaan sitten jäädä odottelemaan niitä kuukautisia.
Pessimisti ei pety :') Tässä kyllä alaselkää jomottaakin ihan kiitettävästi, että tais olla turhien toiveiden elättämistä.
T: AP
[quote author="Vierailija" time="15.09.2015 klo 21:25"]
Voi olla plussa, voi olla olemattakin. Testaa uudelleen. Toivon parasta! :)
[/quote]
Kiitos, mä teen uuden ellei menkat ala :)