Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten mun työnajan pidentäminen nostaa Suomea?

Vierailija
15.09.2015 |

Olen töissä pieneessä firmassa. Meiltä on jo ulkopuolisia palveluita irtisanottu ja minä olen alkanut tehdä niitä hommia, kun töitä ei muuten olisi riittänyt kokoaikaiseksi. Silti välillä jää luppoaikaa, sitten siivoan arkistoa. Jos alan pyyhkiä pölyjä arkistosta useammin, kun työaika pitenee, niin Suomi nousee? Jos taas saamme lisää projekteja, se on kilpailijoilta pois. Mutta meillä projektit ovat viikon-kahden mittaisia suurin osa. Lisää työntekijöitä ei voi palkata, koska ei ole oikein tilaa eikä pomolla halua tehdä enenpää hallinnon töitä, mitä nyt tekee. 

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
15.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei mitenkään mutta työnantaja nauraa mennessään pankkiin.

Vierailija
2/4 |
15.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulle sopii se viiden minuutin pidennys, ehdin siinä ajassa just käydä vessassa. Kaikki pidennyksen menee meidän työpaikalla taukojen pidennyksiin, on se sen sortin sakkia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
15.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Katsos kun olemassa koko Suomi ja porvareiden Suomi. Ei koko Suomea ole tarkoitus nyt nostaa, vaan porvareiden Suomea. Koska koko Suomen taloustilanteen korjaaminen on hidasta ja vaikeaa, päätettiin nyt korjata vain porvareiden Suomi, ja se taas onnistuu paljon helpommin, siirtämällä sinun rahasi porvareiden taskuun.

Ei tässä olla valtion kokonaistaloutta kasvattamassa kuin korkeintaan korulauseissa, sama kakku vain jaetaan eri tavalla.

Vierailija
4/4 |
15.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tiedä miten minunkaan. Nytkin istun lähes koko päivän ja pyörittelenmpeukaloita kun ei vain ole mitään tekemistä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kuusi neljä