Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tiedän että pärjään tämänkin laman

Vierailija
12.09.2015 |

Puolustan vain itseäni. Elän täysin omilla ehdoillani. Hallitus ei pysty kuristamaan minua, koska en ole ollut muutenkaan kerskakuluttaja. Nyt vähennän kulutukseni täysin minimiin. Kaikki lomani vietän kaukana pois Suomesta. Jätän tähän maahan mahdollisimman vähän rahoistani.

Kiitos isänmaa. Ja heti, kun vain mahdollista, en enää palaa. (Ei tarvitse sitten sanoa, että susta tulee mamu). Tässä iässä (42 vuotta) voi alkaa päättämään jo omista asioistaan. Persut tuhosivat minun Suomeni.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
12.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hävettää niin olla puoliksi suomalainen... persut ja kepu kusetti Suomea joo, mutta kuka on niin TYHMÄ, että ajattelee miljonäärin olevan joku kansanmies??? Ja persuista näkee kilometrien päähän, että ne on pelkkiä tyhjänlupailijoita. EK huutaa "kilpailukyky" ja jatkaa Suomen ryöstämistä. Niille annettiin jo yrittäjien KELA-maksun poisto, varallisuusveron poisto, yhteisöveron lasku, tuloveronalennus,lahjaveron lasku. Ja te äänestätte sinne MILJONÄÄRIN antamaan niille lisää? Nythän on jo luvattu perintöveron lasku ja yksityisen työnantajan sosiaaliturvamaksun alennus. Ja lisää herkkuja luvassa, kun hallituskausi etenee. Suomen valtiolla ei vaan oo tähän porvarien lystiin varaa, ne tyhjentää koko valtion kassan, jos niitä ei pysäytetä.

Maailmallakin nauretaan Suomen hallitukselle.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015091220337813_uu.shtml

T: puoliksi israelilainen

Vierailija
2/6 |
12.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Termin lisäksi Financial Times kritisoi myös itse tavoitetta.

Vaikka yksikkötyökustannusten kutistaminen voi olla järkevää yrityksen kannalta, asia ei ole valtion kohdalla niin yksioikoinen, lehti kirjoittaa.

- Vaikka yksittäinen yritys voi leikata työvoimakustannuksia vaikuttamatta omaan myyntiinsä, koko kansantalouden kohdalla leikkaaminen vähentää helposti kotimaista kysyntää, Sandbu kirjoittaa.

Vientiäkään ei näillä keinoin saa välttämättä vetämään, toimittaja varoittelee.

- Kreikka on leikannut työvoimakustannuksiaan valtavasti, muttei ole nähnyt suurempaa viennin kasvua. Espanjan vienti vetää ilman minkäänlaista "kilpailukyvyn" tehostamista.

Eli nää hallituksen jutut kilpailukyvyn lisäämisestä on pelkkää kusetusta. Miksi suomalaiset ei tätä nähneet ennen vaaleja, vaan antoi noiden kusettaa itseään?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
12.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin minäkin. Sipilä ja Vanhanen haukkaavat ison kasan paskaa. Luulevat saaneensa kansalta mandaatin, vaikka menivät sammutetuin lyhdyin vaaleihin.

Vierailija
4/6 |
12.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sitä saa mitä tilaa. Jos enemmistö kansalaisista haluaa porvarihallituksen, niin tulos on tämä.

Vierailija
5/6 |
12.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kattokaa näitäkin vitun taliaivoja toistelevat porvareilta kuulemiaan "jotain on nyt tehtävä,olemme muuten kreikan tiellä" paskaa. Tuo lippispää varsinkin. Miksi suomalainen on niin helppo aivopestä? Eikö ihmisillä ole itsenäistä ajattelua?

Ja tuo, joka näyttää seksuaalivähemmistöön kuuluvalta, on lähössä paperitehtaalle joopajoo.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1442023474787.html

Vierailija
6/6 |
12.09.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lippispää on porvarien narri. Tollasia idiootteja porvarit tarvitsee äänestämään porvaripuolueita oman etunsa vastaisesti ja porvarimantran aivopestäväksi.