Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Aamukitinät

Vierailija
31.08.2015 |

Huomenta!
.
Ajattelin aloittaa maanantaiaamun näinkin valloittavalla tavalla kuin kitisemällä, ja toivon että saan muilta vertaiskitinöitä :) Ehtona on positiivinen loppukaneetti.
.
Nukuin viime yönä jetlagin takia ehkä tunnin. Menkat alkoivat pari tuntia sitten. Nyt olen matkalla töihin, ja sekin vituttaa niin että vesi valuu silmistä. Nälkäkin on, ja jano. Onneksi illaksi ei ole mitään suunnitelmia ja voin rauhassa lukea kirjan loppuun ja syödä lakua.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
31.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meni yöllä vatsa aivan sekaisin ja nyt en uskalla syödä mitään, koska pitäis yhdeksän linja-autolla lähteä keskustan yliopiston avajaisjuhlaan ja siitä yliopistolle kuuntelemaan puheita. Sattuu vatsaan ja sellainen kylmä hiki ja järkyttävä olo ja imodium ei auta. Lisäksi väsyttää, kun juoksin koko yön vessassa. Onneksi iltapäivällä saa kääriytyä vilttiin ja ottaa päiväunet.

Vierailija
2/4 |
31.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="31.08.2015 klo 08:05"]Meni yöllä vatsa aivan sekaisin ja nyt en uskalla syödä mitään, koska pitäis yhdeksän linja-autolla lähteä keskustan yliopiston avajaisjuhlaan ja siitä yliopistolle kuuntelemaan puheita. Sattuu vatsaan ja sellainen kylmä hiki ja järkyttävä olo ja imodium ei auta. Lisäksi väsyttää, kun juoksin koko yön vessassa. Onneksi iltapäivällä saa kääriytyä vilttiin ja ottaa päiväunet.
[/quote]

Ihan helvetin hienoa, kun menet tartuttamaan muut. Häpeä!!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
31.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="31.08.2015 klo 08:14"][quote author="Vierailija" time="31.08.2015 klo 08:05"]Meni yöllä vatsa aivan sekaisin ja nyt en uskalla syödä mitään, koska pitäis yhdeksän linja-autolla lähteä keskustan yliopiston avajaisjuhlaan ja siitä yliopistolle kuuntelemaan puheita. Sattuu vatsaan ja sellainen kylmä hiki ja järkyttävä olo ja imodium ei auta. Lisäksi väsyttää, kun juoksin koko yön vessassa. Onneksi iltapäivällä saa kääriytyä vilttiin ja ottaa päiväunet.
[/quote]

Ihan helvetin hienoa, kun menet tartuttamaan muut. Häpeä!!
[/quote]
Laktoosi-intoleranssi harvoin tarttuu.
-2

Vierailija
4/4 |
31.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä kitisemisen hoitaa 2,5-vuotias joka ei ole muuta tehnytkään sitten heräämisen. Ihana kuunnella tuota jatkuvaa vinkumista. Lisäksi vauva ei viihdy kuin hetken lattialla ja sitäkin pitäisi kokoajan viihdyttää. Laskut pitäisi maksaa ja masentaa jo etukäteen kuin vähän tulee tilille jäämään. Ärsyttää ja ahdistaa ahdas asuntomme ja vituttaa kun uutta meille sopivaa ei vieläkään löydy vaikka melkein 2 vuotta ollaan etsitty. Onneksi sentään sain nukuttua todella hyvin, koska molemmat pienet lapset nukkuivat koko yön heräämättä. Kotikin on vielä yllättävän siisti, koska lauantaina vietettiin esikoisen 8-vuotis synttäreitä ja tuli siivottua kunnolla. Eli kyllä tää vielä tästä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme viisi neljä