Poistaisitko stalkkaajan FB.stä?
Tunnustaa lukeneensa juttusi, ei kuitenkaan itse kommentoi viestiketjuun. Viestiketjussa on muilta käyttäjiltä kymmeniä voimia, jaksamista yms viestejä.
Kyseessä ei ole AP.n huomiohuoraamista, vaan päivitys koskee oikeaa asiaa.
Kommentit (5)
Ei se ole stalkkamista jos lukee feedissä näkyvät päivitykset.
Miksi ihmeessä? En itsekkään aina kerkeä vastaamaan vaikka luenkin viestit. Joskus en löydä oikeita sanoja, niin jää vastaamatta.
Jotenkin tuntuu lapselliselta tämä "mä poistan sut mun fb kavereista", miksi se fb o otettava niin vakavasti?
No kyllä mua vituttaa sellaset jotka ei koskaan osallistu mihinkään keskusteluun. Olen rajoittanut heitä näkemästä sivuani.
Mä mieluummin vain tykkään sellaisista jutuista jotka kerää kymmeniä kommentteja. Se on minun onnitteluni. Siis esim. naimisiin/kihloihin menot, vauvauutiset jne.
Tämä siksi, koska en jaksa kännykän ja tietokoneen jatkuvaa piippaamista sen jälkeen. Kun "xxx xxxxx kommentoi seuraamaasi julkaisua"
Suru-uutisista nyt ei voi tykätä (tosin tästäkin on erilaisia näkemyksiä. Joillekin se tykkää nappi on jokin kuittaus nappi...omat tätini tykkäsivät koirani kuolemasta..varmaan sama, vaikka olisin kertonut lapseni olevan kuolemansairas)
En. Ihme kommenttikerjäämistä. Eikö se nyt riitä, että on niitä kymmeniä toivotuksia jo...?