Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Masennuslääkkeet aiheuttaa väkivaltaisuutta

Vierailija
20.08.2015 |

http://toivorissanen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/190522-haluan-jalleen-tappaa-juttu-ssri-laakkeista
Minulla on samanlaisia kokemuksia masennuslääkkeistä, kun kyseisellä blogin kirjoittajalla. Ei ihme, kun kouluampumisia ja muita tapahtuu nykyään kiitos ssri lääkkeiden. Lääkärit tämän kieltää, koska kyseessä on niin isobisnes. Lääkebisneksen takia moni tappaa itsensä tai pahimmassa tapauksessa tappaa viattomia ihmisiä. Onneksi pääsin tuosta myrkystä eroon ja toivon kaikkien masennuslääkkeidenkäyttäjien miettivän, että kannattaako tosiaan käyttää?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
20.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Totta. Kuinka moni oikeasti parantunut/hyötynyt masennuslääkkeistä? Minulle masennuslääkkeet aiheutti itsetuhoisuutta.

Vierailija
2/6 |
20.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="20.08.2015 klo 12:11"]Totta. Kuinka moni oikeasti parantunut/hyötynyt masennuslääkkeistä? Minulle masennuslääkkeet aiheutti itsetuhoisuutta.
[/quote]

Tuo itsetuhoisuus, alun sivuv.kerrotaan ihan pakkauksen.ohjeissakin

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
20.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koen hyötyneeni masislääkkeistä reilusti.

T: efexor-pupu

Vierailija
4/6 |
20.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lääkkeet eivät aiheuta aggressiivisuutta, vaan laukaisevat käsittelemättömiä tunteita ja mielihäiriön syvempiä oikkuja. Mielialalääke ilman terapiaa, ei tee mitään muuta kun mahdollistaa elämisen. Oli se sitten hyvää tai huonoa.

Vierailija
5/6 |
20.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä koen saaneeni apua masennuslääkkeistä. Väkivaltaisuus ja itsetuhoajatukset loppui, kun aloitin Cymbaltan.

Vierailija
6/6 |
20.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt luin tuon blogikirjoituksen kunnolla.

Kirjoittaja syyttää efexoria (joka on SNRI-lääke, ei SSRI!) väkivaltaisista ajatuksistaan.

Minulla on päinvastoin. Kärsin pitkään väkivaltaisista (pakko?)ajatuksista ja pelkäsin tekeväni muille pahaa.

Vasta aloitettuani Efexorin käytön aloin vapautumaan ajatuksista ja pystyin elämään taas normaalia elämää.

- Efexor-pupu

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme yhdeksän