Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

poikaystävän piikittely painosta

Vierailija
16.08.2015 |

Olen laihtunut n. 8 kiloa vuoden sisällä ja painan nyt 65kg ja pituutta 172cm. Olen siis koko tämän ajan seurustellut poikaystäväni kanssa ja nyt kesällä on raskaiden töiden ja muutenkin loman takia ote hieman lipsunut ja en ole nii paljon viitsinyt urheilla, paino ei ole kuitenkaan noussut lainkaan. Poikaystäväni nyt piikittelee minua usein 'löystymisestäni' ja että lenkille olisi hyvä mennä jne. Olen hänelle suhteen alussa kyllä sanonut että minua saa huomauttaa jos lihon jne. mutta tämä nykyinen huomauttelu minua silti loukkaa hieman, sillä olen ihan normaalipainoinen ja liikun kuitenkin vähintään pari krt/vko. Muutenkin tuntuu että oma kehonkuva tuntuu vain pahalta puheiden myötä. Tuntuu vaan niin pinnalliselta ja masentavalta:D

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
17.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vihaan tätä fitness kulttuuria! Hienoa että terveyttä ylistetään, MUTTA kun ei saa enää edes olla vain laiha ja terve, pitää olla iso perse, kädet isommat ku miehillä ja niin kova vatsa että sillä vois hypätä naulan päälle eikä loukkais itseään!

Itse olen tyytyväinen itseeni, näytän omasta mielestä hyvältä ja minulla on hyvä kunto eikä ole tarvetta ottaa selfieitä steppi tunnilla.

Samaa ei voi sanoa fitness kavereista. He eivät ole koskaan tyytyväisiä itseensä. Aina haluavat saada vielä vähän lihasta sinne ja vähän tuonne. Pönkittävät itsetuntoa instagram seuraajilla ja "uuu oot niin tikis beibe, ja kaunein mussu" kommenteilla. Lisää ennen jälkeen kuvia joista se ennen oli ihan yhtä laiha vähän pienemmillä lihaksilla ja kommentit on että "huikee muutos, oot terästä rakas" :D

Ole tyytyväinen itseesi. Tee sen verran kuin itsestä hyvältä tuntuu, älä katkeroi itseäsi tekemällä niinkuin muut sanoo!

Vierailija
2/3 |
17.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulostaa pinnalliselta kusipäältä. Jos olette kuitenkin jo jonkin aikaa seurustelleet, niin ei tuollaisen asian pitäisi missään tapauksessa olla mikään kynnyskysymys. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
17.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ala ainä huomauttelemaan poikayatävällesi tämän vehkeen koosta. Eiköhän jossain kohtaa lopeta sulle narisemisen kun tajuaa miten tommonen toisaaltaan jopa loukkaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yksi neljä