Vein koiran tänään lenkille
Koira löi 200metrin kävelyn jälkeen maahan, eikä liikkunut enää senttiäkään. Muutaman minuutin yritin saada sitä liikkeelle, mutta kun en onnistunut, otin koiran kantoon ja vein sylissä takaisin kotiin. Onneksi se painaa vain 18kg.
Kommentit (5)
No voivoi. Mikäs sillä koiralla oli syynä tähän? Pelästyikö jotain vai onko jääräpää tai jotain?
[quote author="Vierailija" time="13.08.2015 klo 00:05"]Naapurin rouvalla tapahtuu toisinaan sama juttu oman koiransa kanssa. Koira laittaa jarrut päälle ja saattaa jäädä nököttämään vaikka keskelle tietä. Harmi vaan, että kyseessä on Berninpaimenkoira. Jos koira jää pahaan paikkaan, niin onneksi ihmiset ovat aina auttaneet kantamaan koiran pois tieltä :)
[/quote]
Heh. :D onneksi tuo löi sentään ojan pohjalle maaten. :D
Kuumalla ilmalla koirat tekee noin.
[quote author="Vierailija" time="13.08.2015 klo 00:08"]No voivoi. Mikäs sillä koiralla oli syynä tähän? Pelästyikö jotain vai onko jääräpää tai jotain?
[/quote]
Ei siinä ainakaan ollut mitään, mitä olis säikähtänyt. :D uusi paikka kuitenkin, niin ehkä se vähän jännitti.
Naapurin rouvalla tapahtuu toisinaan sama juttu oman koiransa kanssa. Koira laittaa jarrut päälle ja saattaa jäädä nököttämään vaikka keskelle tietä. Harmi vaan, että kyseessä on Berninpaimenkoira. Jos koira jää pahaan paikkaan, niin onneksi ihmiset ovat aina auttaneet kantamaan koiran pois tieltä :)