Siis haiseeko kaikki uudet always-siteet?
Kävin Cittarissa ja oli siteet tarjouksessa. Mutta ne haisivat - ja sen jälkeen menin etsimään hajuttomia niin ainakin mun nenään ne kaikki haisivat - tai sitten se eka jäi haisemaan mun nenään. Onko alwaysilla vielä hajuttomia siteitä? Onhan?
Kommentit (17)
Osta tamponeja, hölmö! Ei tarvitse muiden haistella sun menkkaveriäsi, oli side mikä hyvänsä.
Ainoastaan Prismassa olen nähnyt tavallisia hajusteettomia siteitä ja ostanut niitä varastoon.
[quote author="Vierailija" time="07.08.2015 klo 19:00"]
Osta tamponeja, hölmö! Ei tarvitse muiden haistella sun menkkaveriäsi, oli side mikä hyvänsä.
[/quote]
Niin just, kun sulla peppu kerran kuussa vuotaa, huuda silloin: "Mister Tampax mulle tuokaa!" naiset- olen Mister Tampax.
Jos haluat ostaa Always-terveyssiteitä ilman tätä uutta teknologiaa, voit ostaa Ultra Normal-terveyssiteitä siivekkeillä DUO pack tuplapakkauksessa. Nämä ovat ainoat terveyssiteemme, jotka valikoimassamme eivät ole muuttuneet.
[quote author="Vierailija" time="07.08.2015 klo 20:26"]Jos haluat ostaa Always-terveyssiteitä ilman tätä uutta teknologiaa, voit ostaa Ultra Normal-terveyssiteitä siivekkeillä DUO pack tuplapakkauksessa. Nämä ovat ainoat terveyssiteemme, jotka valikoimassamme eivät ole muuttuneet.
[/quote]
Eli nää on just ne mitä Prismasta löytyy.
Itse käytän Pirkkaa tai Vuokkosia. Pick'n'Pay:llä on myös joku "oma merkki", mutta Pirkka paras.
Siis tästä on pitkä ja informatiivinen ketju ollut aiemmin. Etsipäs se ja ymmärrät kuvion...
Niissä lukkokuvallisissa ainakin on mieto ja hyvä tuoksu, peittää sopivasti veren hajun. Niitä oli Cittarissa tarjouksessa, ostin varastoon.
On vielä hajuttomaiakin. Tutki pakkauksia tarkemmin, haistelemalla et varmaan löydä..
vaihdoin toiseen merkkiin. 15 v olin käyttänyt, mutta nyt vaihtui merkki.
[quote author="Vierailija" time="07.08.2015 klo 20:29"]
[quote author="Vierailija" time="07.08.2015 klo 20:26"]Jos haluat ostaa Always-terveyssiteitä ilman tätä uutta teknologiaa, voit ostaa Ultra Normal-terveyssiteitä siivekkeillä DUO pack tuplapakkauksessa. Nämä ovat ainoat terveyssiteemme, jotka valikoimassamme eivät ole muuttuneet. [/quote] Eli nää on just ne mitä Prismasta löytyy.
[/quote]
Prismasta löytyy myös always silk collection siteitä joissa ei hajusteita.
Ei ole enää hajustamattomia always ultra siivekkeelliset duo pack. Ostin itse niitä k-supermarketista kesäkuussa ja kyllä vaan haisivat ja olivat täynnä "uutta (haisu) teknologiaa" Sain 5 euroani takaisin kun valitin hajusta P&G :lle
En todellakaan enää koske alwaysin tuotteisiin ja yököttää mennä terveyssidehyllyjen ohi koska sieltä leijailee alwaysin kuvottava haju. YÖK
Vanha turkulainen gynekologi sanoi eräälle paikkansa puunanneelle asiakkaalle: "Kyll mar vitun täyty vitult haista, eikä ootekolonkilt. Rouva tule ens viikol uurestans."
Ostin pitkästä aikaa Always-siteitä, paketissa oli tarra "Fragrance FREE". No ei ole fragrance free. Voiko tuollainen nyt olla ihan oikein, että suoraan valehdellaan pakkauksessa?
En tiedä, mutta se haju on kauhea!!