Isäni sanoi että näytän Bea Toivoselta!
:( onhan hän ihan nätti mutta tosi leveät kasvot ja pienet silmät. Katoin muutaman kuvan ja näytetään aika samanlaisilta :( hän on tietenkin pitempi. Voi hemmetti miten mä pääsen eroon tästä läskinaamasta?
Kommentit (17)
Luin eka että hevoselta. On toi Bea kuitenkin parempi vaihtoehto.
[quote author="Vierailija" time="02.08.2015 klo 19:32"]Luin eka että hevoselta. On toi Bea kuitenkin parempi vaihtoehto.
[/quote]
:(((((
Oho, mun isä ei edes tiedä, kuka on Bea...
Minusta Bealla on miellyttävät kasvot ja mielellään näyttäisin itsekin häneltä. Ole imarreltu! Jostain syystä tiettyjä julkkisnaisia haukutaan enemmän kuin toisia ja uskoisin sen johtuvan kateudesta. Varsinkin kun kyseessä on ihminen joka on ollut kauneuskilpailuissa. Ei ne sinne missikisoihin ihan ketä tahansa valitse. Aivan varmasti moni mies pitää Beaa kauniina ja jopa unelmiensa naisena.
Naisten vähättelyillä ja haukkumisilla ei ole juurikaan totuuspohjaa.
[quote author="Vierailija" time="02.08.2015 klo 19:34"]Oho, mun isä ei edes tiedä, kuka on Bea...
[/quote]
No ei sekää sano vaa ett edelliseltä miss Suomelta
Lisään vielä viestiini 6 että tuollaiset pyöreät kasvot ovat paljon kauniimmat kuin sellaiset pienet ja kapeat kuten vaikka Kristiina Karjalaisella. Minun mielestäni, joku muuhan voi toki olla eri mieltä. Pyöreät ja leveät kasvot eivät myöskään vanhene yhtä nopeasti kuin pitkät ja kapeat.
[quote author="Vierailija" time="02.08.2015 klo 19:41"]Lisään vielä viestiini 6 että tuollaiset pyöreät kasvot ovat paljon kauniimmat kuin sellaiset pienet ja kapeat kuten vaikka Kristiina Karjalaisella. Minun mielestäni, joku muuhan voi toki olla eri mieltä. Pyöreät ja leveät kasvot eivät myöskään vanhene yhtä nopeasti kuin pitkät ja kapeat.
[/quote]
Jotain lohtua ;(
Musta leveät kasvon on kauniit, bealla on tosin vähän pienet silmät ja vähän pullukka naama. Vähän vähemmän suolaa ja hiilareita niin voi lähteä turvotus jos siitä johtuu. Ja älä nuku naamallas ja juo paljon vettä ja liiku.
No onhan noita rumempiakin julkkiksia.
[quote author="Vierailija" time="02.08.2015 klo 19:45"][quote author="Vierailija" time="02.08.2015 klo 19:41"]Lisään vielä viestiini 6 että tuollaiset pyöreät kasvot ovat paljon kauniimmat kuin sellaiset pienet ja kapeat kuten vaikka Kristiina Karjalaisella. Minun mielestäni, joku muuhan voi toki olla eri mieltä. Pyöreät ja leveät kasvot eivät myöskään vanhene yhtä nopeasti kuin pitkät ja kapeat.
[/quote]
Jotain lohtua ;(
[/quote]
Lopeta itsesäälissä rypeminen ja tee piirteistä oma vahvuutesi. Minäkin inhosin ennen hieman pyöreitä kasvojani mutta olen muuttanut tapaani katsoa itseäni. Sanon vain mielessäni peilin edessä "Bitch, I'm Fabulous!" Kun alkaa opetella pitämään piirteistään joita ennen inhosi niin lopulta niitä alkaa jo lähestulkoon rakastaa!
Voi kyynel, näytät siis entiseltä Miss Suomelta. Vetele vaikka raastinraudalla naamaasi että pääset eroon tuosta kirouksesta.
Otin kerran yhteiskuvan toisen siskoni kanssa. Minulla on kaksi siskoa ja toinen kumpi ei kuvassa, on maininnut moneen kertaan että näytän kuvassa todella paljon Bealta.
Näen kyllä siinä hiukan itsekin yhdennäköisyyttä. Tiedä sitten hyvä vai huono. :)
[quote author="Vierailija" time="02.08.2015 klo 19:49"][quote author="Vierailija" time="02.08.2015 klo 19:45"][quote author="Vierailija" time="02.08.2015 klo 19:41"]Lisään vielä viestiini 6 että tuollaiset pyöreät kasvot ovat paljon kauniimmat kuin sellaiset pienet ja kapeat kuten vaikka Kristiina Karjalaisella. Minun mielestäni, joku muuhan voi toki olla eri mieltä. Pyöreät ja leveät kasvot eivät myöskään vanhene yhtä nopeasti kuin pitkät ja kapeat.
[/quote]
Jotain lohtua ;(
[/quote]
Lopeta itsesäälissä rypeminen ja tee piirteistä oma vahvuutesi. Minäkin inhosin ennen hieman pyöreitä kasvojani mutta olen muuttanut tapaani katsoa itseäni. Sanon vain mielessäni peilin edessä "Bitch, I'm Fabulous!" Kun alkaa opetella pitämään piirteistään joita ennen inhosi niin lopulta niitä alkaa jo lähestulkoon rakastaa!
[/quote]
http://www.huippukuntoon.fi/mieli/mielen-voimasta-hyv%C3%A4%C3%A4-oloa
[quote author="Vierailija" time="02.08.2015 klo 19:51"]Otin kerran yhteiskuvan toisen siskoni kanssa. Minulla on kaksi siskoa ja toinen kumpi ei kuvassa, on maininnut moneen kertaan että näytän kuvassa todella paljon Bealta.
Näen kyllä siinä hiukan itsekin yhdennäköisyyttä. Tiedä sitten hyvä vai huono. :)
[/quote]
Hyvä. Jumankauta teitä verrataan missiin ja ryvette pohjamudissa VAIN siksi että olette nähneet NAISTEN kateuksissaan heittämiä haukkuja keskustelupalstoilla. Ja miksihän aina juuri misseistä tai malleista...
Suomalaisissa misseissä ei nyt kyllä ole kehumista..
Otan osaa. Törkeä heitto, se nainen ei ole kaunista nähnytkään.