Hesburger, ukrainan verta tuotteissa
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000008657212.html
Suuri osa yrityksistä ymmärtää laittaa pakoitteet Venäjälle, mutta hese keksinyt mielestään ylevän syyn jatkaa Venäjällä.
Minä en tahraa käsiäni Ukrainan vereen ja en voi hyväksyä Hesburgerin tukea Venäjälle.
Kommentit (7)
"Turkulainen pikaruokaketju Hesburger aikoo jatkaa ravintolatoimintaa Venäjällä Turun Sanomat kertoo."
Ja Herra Salmela
"Salmelan mukaan ketju ei sulje ravintoloita kannanottona Venäjän aloittamaan sotaan."
Ja minä kuluttajana, että, niin kauan, kuin toimitte Venäjällä, en tuo euroakaan HESBURGERIIN ja vahvasti harkitsen etten ikinä, kun oli tuo työntekijöidenkin riisto tässä hetki sitten.
Voiko olla itsekeskeisempää 💩
Lepo vaan!
Vanha uutinen ja Hese on lähdössä em. maista pois. Ihan sekaisin toi Hesen johtaja kyllä on.
Käykö joku muuten Hesellä syömässä? Onko sinne tullut myyntiin jo ruokaa?
Naurattaa oikein tämä suomalaisten pakkorokottajien ja ihmisoikeuksien polkijoiden lämminhenkisyys. Tekopyhät.
Nyt järki käteen ihmiset! Pakotteet ja boikotti sinne missä sillä on merkitystä. Oman oksan sahaaminen puolestaan tyhmää. Mitä haittaa hesen lähdöstä olisi Venäjälle? Ei mitään. Sitten ne venäläiset vievät rahansa venäläisille toimijoille, joka on Venäjän talouden kannalta vain hyvä asia. Teknologian yms. viennin estämisessä on järkeä, mutta Venäjän omavaraisuutta tukeva boikotointi ei.
Hyi helv...ti noita hesen järjenjuoksua, vielläkö sortavat ja kiristävät työntekijöitään kurilla ja pelolla kuten putte?
Ihmiset on niin TYHMIÄ! Sama meno varmaan noitavainoissa aikoinaan. Ihmiset hyökkii vihaendorfiineissaan viattomienkin kimppuun.
Vastustakaa Venäjää, venäläisiä toimintoja, venäläisten taloutta ylläpitäviä toimijoita länsimaissa. Mutta älkää nyt hyvänen aika niitä, joista on meille hyötyä Venäjällä.
Ikävä, että yrittäjä ei näe, kuin oman napansa.
Mukana boikotissa, Ukraina ♥️