Mitä mieltä aikuisesta, joka kiipeää puihin?
Kommentit (27)
On varmaan keskivertoläskiä paremmassa kunnossa.
Aloittaja etsii syytä, jonka perusteella voisi kyseistä miestä dissata?
Jotkut kiipeilevät puihin. Minäkin kiipeän puihin ja olen mies. Mukana minulla on tilanteesta riippuen ollut kamera, linnunpönttö tai lanka-antennin kiinnitysnaru. Olen myös kiivennyt puuhun ihan vaan siksi että kiipeäminen on fyysinen harraste. Olenko siis mielestäni epäilyttävä?
Ehkä se tähystää? Kerää omenoita jos omenapuuhun?
Jotkut geokätkökin sijaitsevat puussa, osa korkeallakin...
Kyllä minuakin vituttaisi, jos olisin niin huonossa kunnossa, etten edes puuhun pääsisi kiipeämään.
Haluaa nähdä läheltä miten lehdet kellastuu ja ehkä jopa onnistuu näkemään miten se irtoaa.
Minä kiipeilen. Olen läski lähes nelikymppinen nainen. Silti se on ihan yhtä kivaa kun lapsenakin. Eikä vois vähempää kiinnostaa mitä muut ajattelee.
Ei murehdi turhaan mitä muut ajattelevat. :)
[quote author="Vierailija" time="26.07.2015 klo 19:14"]Potee kovaa koti-ikävää.
[/quote]
Mikä juttu tää nyt on????
[quote author="Vierailija" time="26.07.2015 klo 19:16"]
Aloittaja etsii syytä, jonka perusteella voisi kyseistä miestä dissata?
Jotkut kiipeilevät puihin. Minäkin kiipeän puihin ja olen mies. Mukana minulla on tilanteesta riippuen ollut kamera, linnunpönttö tai lanka-antennin kiinnitysnaru. Olen myös kiivennyt puuhun ihan vaan siksi että kiipeäminen on fyysinen harraste. Olenko siis mielestäni epäilyttävä?
[/quote]Mainittinko aloitusviestissä sukupuolta? Eikö kysymys ollut aikuisesta ihmisestä sen tarkemmin erittelemättä?
Puissa kiipeily on plussaa, kunhan vaan ihminen tietää omat rajansa eikä rasita esim. pelastuslaitosta harrastuksensa vuoksi. Erikseen sit esim. kännitempauksena puuhun kiipeily, se on tyhmää, eikä sellainen ihminen oo mieleeni jo ihan sen kännäämisen vuoksi.
[quote author="Vierailija" time="26.07.2015 klo 19:32"][quote author="Vierailija" time="26.07.2015 klo 19:14"]Potee kovaa koti-ikävää.
[/quote]
Mikä juttu tää nyt on????
[/quote]
Alkuperäis asukas ilmeisesti afrikasta
Epäilisin, että hän on ammatiltaan arboristi.
Oli ulkonäöstä päätellen somali. Houkuttelin banaanilla sen puusta alas.
Ap.
mitä pahaa siinä on jos aikuinen ihminen haluaa kiivetä puuhun? jos hänen tekee mieli kiivetä puuhun antaa hänen kiivetä vaikka katolle. Hän on jo aikuinen ihminen ja tietää mitä tekee, siinä ei ole mielestäni mitään noloa/outoa tämän kirjoittaa 12vuotias
tyttö helsingistä (tassu)
tämän kirjoittaa
tämän kirjoitti 12vuotias tyttö helsingistä (tassu)
22: olet vale-ap. Sitä paitsi Somaliassa on hyvin vähän puita, lähinnä vaan aroa.
Jokos ne pihlajanmarjat on kypsiä?