Kuntopyörä - ostanko?
Onko teillä kovassa käytössä vai vaatenaulakkona?
Kommentit (13)
Kyllä siitä hyvä vaateteline tulee. Ehkä keskimäärin kymmenen kertaa vuodessa jaksan polkea.
Typerä ostos.
Ei ole vastenmielisempää liikuntamuotoa kuin asunnossa polkeminen.
Oikealla sähköpyörällä on ihanaa ulkona.
Älä osta. Mene mieluummin säännölliselle kävelylle tai juoksulenkille luontoon.
Kuntopyörän myin pois, mutta harjoitusvastus on kovassa käytössä. Paljon mukavampaa ja autenttisempaa harjoittelua, kun voi harjoitella oikeassa ajoasennossa kunnollisella pyörällä. Eikä se takapyörän vaihtaminen harjoitusrenkaalle nyt niin älytön homma ole :)
Tosin ei taida kovinkaan montaa mallia voida käyttää kerrostaloissa, vastuksesta lähtee jonkin verran ääntä (runkoääni, kuuluu alakerran asunnossa aivan varmasti).
Jos tarvit pyykkitelineen niin osta. Olin kierrätyksessä ja sinne kuntopyöriään tuoneet kertoivat että pyykin kuivaamiseen sitä eniten käyttivät.
Käytössä on. Yleensä katson Netflixiä samalla kun poljen rauhalliseen tahtiin. Telkkarin katsominen samalla vie ajatukset pois siitä liikkumisesta, eli tuntuu paljon kevyemmältä.
Vierailija kirjoitti:
Älä osta. Mene mieluummin säännölliselle kävelylle tai juoksulenkille luontoon.
Menetkö säästä riippumatta? Kaatosade, loskakelit ja tiet osittain peilijäässä, -20 pakkasta, tuulee niin että lipputanko 90 asteen kulmassa?
osta, osta