kaskovakuutus 364e/ vuosi. halpa? kallis?
kyseessä auto vuodelta 2008, ja siinä on ns. kaikki herkut. onko se kallis? halpa? millaisia kaskomaksuja teillä on?
olisi jotain mihin verrata..
Kommentit (12)
Voe pässi! Mahdotonta vertailla kun et kerro poonuksia ja merkkiä ja mallia.
no poounksia on 70%molemissa. ap
ja ford fusion...
Kun vahinko sattuu alkaa tuntua halvalta.
Kaskovakuutuksiakin on monen tasoisia. Jos tuohon kuuluu kaikki turvat, on se ihan ok. Jos se on taas jokin peruskasko, joka erottelee esim. hirvet ja jänikset, tai et saa teknisen vian sattuessa sijaisautoa, se on kallis.
Mulla on 1800, ei bonuksia ja hintaa tingitty..
Minusta tuo on ihan ok ilman sijaisautoakin, kunhan on edes hinauspalvelu. If:llä ainakin on eläinturva (korvaa muutkin kuin hirvieläinten aiheuttamat vahingot)
Kaikissa kaskoissa bonukset alkaa 70% ja tippuu 20 pinnaa vahingosta.. Liikennevakuutuksessa lähdetään nollasta ylöspäin..
Kysy tarjous useammasta yhtiöstä. Vakuutukset vaihteleen jonkin verran eri autojen välillä. Tuota luokkaa meidänkin kaskot on, tosein meidän autot on uusia.
Mulla saman vuoden mazda ja pohjolan superkasko. Lasku on vuodessa yhteensä 680€. En muista ton liikennevakuutuksen osuutta. Niin ja tossa summassa lasiturva lisänä 30€/v.
Heh, itse maksan liikennevakuutusta lähemmäs 700€ vuodessa. Mutta bonuksia ei tässä iässä vielä ole pahemmin ehtinyt kertyä. Kadehdin sinua ap :)
ja liikennevakuutus on 202e/v. ap