Ei jumalauta, lastenhuoneeseen maalattu paperipussi 20 e :D
Oikean reunan bloggaaja on ihan innoissaan, kun on saanut lastenhuoneeseen "ihania" säilytyspussukoita, eli ihan tavallisia paperipusseja, joihin on sudittu valkoista maalia ja vähän kuvioita mustalla (http://www.vauva.fi/artikkeli/blogit/eppusen_kaapilla/tellkiddo). Muut kuin ilmaiskamabloggaajat voivat sitten ostaa näitä ihanuuksia verkkokaupasta ja hina on vaivaiset 20 e. Siis 20 e PAPERIPUSSISTA, joka kestää lastenhuoneen säilytysrumbassa ehjänä ehkä noin kaksi tuntia. :) http://www.lillacompany.fi/fi/shop/muuttuotteet/kotisisustus/paperbag+bear+face+black
Kommentit (16)
Tuommoinen materiaali on kyllä tosi sitkeää, ei se repeä helposti. Mutta en mä kyllä tuommoista silti ostaisi, epäkäytännöllinen säilytin.
No kyllä tuo repeää nopeasti suuaukon sahalaita kuviosta!!
No huhhuh... On kyl paperisäkillä hintaa :D Pitäiskö ostaa kissalle piilopaikaksi?
Siis lehmien ja vasikoiden rehusäkki! Maalta saa noita ilmaiseksi jos nätisti osaa pyytää joltain maajussilta.
Kyllä säkki varmaan säilytystä kestää, kun kestää esim. 20 kg perunoita, mutta en minä sellaista silti lastenhuoneen säilytyskalusteeksi laittaisi. :) Etenkään tuolla hinnalla... Ilmaiseksi voisin ottaa pussin ja maalata itse, mutta rajansa kaikella.
Mä voin myydä teille halvemmalla, sovitaan vaikka 5e pussi. Meillä leipomolle tulee esim. Vanilijakreemijauhe tollaissa pusseissa. Voin samaan hintaan maalta silmiä ja suit siihen kylkeen.
[quote author="Vierailija" time="08.07.2015 klo 14:23"]
Tuommoinen materiaali on kyllä tosi sitkeää, ei se repeä helposti. Mutta en mä kyllä tuommoista silti ostaisi, epäkäytännöllinen säilytin.
[/quote]
Ei taida olla aivan tavallista paperia, vaan pikemmin sellaista sitkeämpää paperia, jollaista käytetään mm. perunasäkeissä. Maalattu paperinen perunasäkki! Löysin paperisia perunasäkkejä myyvän firman, mutta missään ei ollut näkyvissä hintaa. PS. Sieltä löytyi myös kahvallinen käpykakkulaatikko :)
Musta kivannäköinen ja tuo sisustus miellyttää muutenkin.
Mä näkisin painajaisia jos joutuisin nukkua ton tapetin kanssa samassa huoneessa.
vilkasin blogiin ja lasten hyväksikäyttö oksetaa.. nyt sekkarit päälle että kauanko kestää että tämä ketju/kommentti poistetaan.
[quote author="Vierailija" time="08.07.2015 klo 14:50"]
vilkasin blogiin ja lasten hyväksikäyttö oksetaa.. nyt sekkarit päälle että kauanko kestää että tämä ketju/kommentti poistetaan.
[/quote]
Tuohon blogiinkaan ei saa kirjoittaa mitää kriittistä, enkä tarkoita mitään paskaaniskaan-tyyppistä settiä, vaan ihan tavallista "kauankohan tuollainen kestää ehjänä lastenhuoneessa" -pohdintaa.
Ei tuo kyllä ole blogi vaan joku mainostekstiä suoltava saitti. Jossa ilmaiskamoja esitellään omien lasten pärstäkuvilla. Mitä ihmettä?
Joko ostitte? Mie aattelin viedä häälahjaksi, kun pyysivät kohtuuttoman kalliita häälahjoja. :)