rupsahtanut nainen
Olen 37-vuotias, kahden lapsen yh. Erosta nyt puoli vuotta ja ole alkanut päästä asiasta yli. Pari viikkoa sitten tutustuin mieheen, jonka kanssa ollaan kirjoiteltu ja soiteltukin. Mies haluaisi tavata ja tutustua paremmin. Minäkin haluaisin ja olen mieheen ihastunutkin mutta hirvittää jos tilanne johtaa seksiin. Pelkään että mies järkyttyy kun en ole vartaloltani kunnossa, alapää on kahden synnytyksen jäljiltä rupsahtanut eikä paikat varmasti ole tiukat. Minulla on myös peräpukamista jääneitä helttoja ja suonikohjuja ( ei leikata, ovat kuulemma kosmeettinen haitta vaan). Onko oikeasti niin, että miehille kelpaa vain treenattu kroppa ja alapää? Ja onko teillä kaikilla muilla alapää kunnossa niin että olette edelleen tiukkoja kuin nuorena? Jumpalla ei minun alapäätäni enää kuntoon saa, leikkausta vaatisi varmasti. Kropan toki saa jumpalla kuntoon. Ylipainoinen en ole, mutta en myöskään kiinteä.
Kommentit (4)
Höpsö. Miehetkin ovat ihmisiä, ja vielä enemmän ihmisiä kuin naiset (sori nyt yleistykseni, satun vain naisena pitämään miehistä keskimäärin niin paljon enemmän), joten se ainainen virheiden puiminen on enemmänkin naisten aivotonta ajanvietettä. Jos et ihan edelliskesän myrskyn pyörittämältä variksenpelättimeltä näytä, niin tuskin on taisteluarvet esteenä millekään.
Mies on 40-vuotias, myöskin eronnut ja hänellä on lapsia. Eli on kyllä kokemusta synnyttäneestä naisesta. Ja ei olla siis puhuttu mitään tästä asiasta, itsekseni vain mietin ja pelkään että jos olen poikkeuksellisen "ruma" alapäästä ja vartaloltani. Vaatteet päällä olen mielestäni ihan ok. Kun netissä lukee juttuja, niin tulee tunne että kaikki muut ovat pitäneet itsestään parempaa huolta tai ovat luonnostaankin sellaisia ettei ikä ja eletty elämä näy missään. ap
Älä sitten lue netistä juttuja. Piste. Hei oikea elämä on muuta, netin jutut taasen kaivettu jostain sielujen mustimmista syövereistä pimeimmillä hetkillä, ja ovat ehkä lopultakin vieraita jopa itse kirjoittajilleenkin.
3
En usko, että järkyttyy ellei mies ole täysin kokematon, joka on nähnyt naisen alasti vain pornolehdessä tai netissä.
T. Mies