G: Nainen, saatko yhdynnässä O:n
Lähetyssaarnaaja-ketjussa joku julisti että yhdynnässä orgasmin saaminen on naiselle harvinaista. Katottaisko av-mammojen otos. Eli nainen, saatko yhdynnässä orgasmin?
Kommentit (47)
Yhdyntäorgasmin saaminen on seksitutkimusten perusteella aika harvinaista herkkua naisille ainakin keskimäärin katsottuna. Noin kolme neljäsosaa naisista ei saa orkkua pelkästään yhdynnästä.
http://www.seksuaaliterveysklinikka.fi/naisten_seksuaalihairiot/orgasmihairiot
Oviksen aikaan tai jos olen muuten tarpeeksi kiihottunut ja rentoutunut. Myös silloin jos hieron samalla. En siis läheskään aina.
Yksin saan orgasmin helposti, mutta yhdynnässä ja muussa yhdessä tuumin harrastetussa seksissä en ole saanut koskaan. Olen tosin vielä aloittelija ja ensimmäisessä vakituisessa parisuhteessani (aiempaa kokemusta yhden miehen kanssa). Orgasmittomuus ja tunnottomuus seksin aikana aiheuttavat turhautuneisuutta, riittämättömyyttä ja pohdintoja, mikä minussa on vikana. N23
Minulla oli vaihtariaikoina italialainen poikaystävä, jonka kanssa sain aina ja missä tahansa asennossa. Suomalaisen miehen kanssa en ole koskaan saanut millään tavalla orgasmia. Suomalaiset miehet on niin vaativia sängyssä, ettei naisella oikein ole edes mahdollisuutta saada.
En tuntemattomien kanssa. Oma kulta onnistuu siinä joka kerta.
En saa yhdynnässä enkä muutoinkaan kumppanin kanssa.
En ole koskaan saanut muuten kuin klitoriksen hyväilyllä masturboidessa. Seksi ihan hyvää muuten, toista vuotta saman miekkosen kanssa.
Ihan puistattaa ajatus miehestä,joka ei tahdo ottaa oppia vastaan sitä tarjottaessa. Olettaen että hän kuitenkin saa. Epäreilua ja ainakin omalla kohdallani ajaisi hulluuden partaalle >:(
Aina ja joka kerta, helpoiten lähetyssaarnaajassa. N23
Paljastan nyt salaisuuden jota en ole kertonut kenellekään: saan orgasmin vain ja ainoastaan sähköhammasharjan avulla. Pesen siis hampaitani ja ikeniäni sillä ja olen nirvanassa. Mies välillä ihmettelee miksi harjaan hampaitani niin kauan. Hammaslääkäri ei myöskään tiedä tästä hammashygienian lisäbonuksesta mutta kehotti pidättäytymään hampaiden ja ikenien harjaamisen suhteen kahteen kertaan päivässä.
Olen ilmeisesti luonnonoikku jolla klitorikseen tarkoitettu tavara on kasvanut ikeniin.
Synnytyksen jälkeen aloin saamaan emätinorgasmeja. Nykyään saan joka kerta, yleensä monesti. Todellakin vanhetessa paranee, mitähän tulevaisuus tuo kun ikää vielä alle 30 :)
3-4/10 saa
2-3/10 saa jos sormet/pöristin mukana
2-3/10 yksin sormettamalla
1/10 ei koskaan
[quote author="Vierailija" time="22.06.2015 klo 00:12"]
Minulla oli vaihtariaikoina italialainen poikaystävä, jonka kanssa sain aina ja missä tahansa asennossa. Suomalaisen miehen kanssa en ole koskaan saanut millään tavalla orgasmia. Suomalaiset miehet on niin vaativia sängyssä, ettei naisella oikein ole edes mahdollisuutta saada.
[/quote]
Millä tavalla suomalaiset miehet vaativampia? Entä oliko italialainen lempeämpi, huomaavaisempi tms?
[quote author="Vierailija" time="21.06.2015 klo 23:51"]
Kyllä saan. Klitorikseen ei tarvitse koskea. Synnytyksen jälkeen olen saanut myös emätinorgasmeja.
[/quote]
sama täällä. paikat alko toimii synnytyksen jälkeen
[quote author="Vierailija" time="21.06.2015 klo 23:48"]En koskaan vain yhdynnässä ilman suoraa kiihotusta klitorikseen.
[/quote] sama, vittu jee.
En koskaan ole saanut, seksielämää takana yli 20 vuotta. Sormettamalla saan myös emätinorgasmin. Eli yhdynnässä en ehdi saada, vaikka edellytykset olisi.
Saan. Mutta tutkimusten mukaan yli puolet ei saa?
Saan lähetyssaarnaajassa tai kyljelteen kasvottain, jos tahti rauhallinen ja hieron klittaa samalla. Jos vauhti on liian nopea, en pysty "lypsämään" lihaksilla enkä saa. Myöskään se ei toimi, jos mies hieroo klitorista aktin aikana. Jos miehen penis on liian iso tai pieni (eli liian paksu tai liian ohut), sekin hieman haittaa laukeamista. Keskikokoinen on paras! Olen 30-v nainen.