Taas olen tilaillut laskulle, vaikka ei varmaan ole rahaa maksaa.
Ollut jo pari kertaa aiemmin hilkulla luottotiedot mennä... En taida koskaan oppia. :( Elämäni on masentavaa, surullista ja tyhjää ja shoppailusta saa hetken ilon.
Kommentit (6)
Hae jotain apua tuohon. Voikohan luottotiedot itse kieltääm
Itselleen voi laittaa eston että ei voi luotolla tilata. Multa meni luottotiedot juurikin tuon tilailuhimon vuoksi, uskottelin itselleni että "kyllä mä näistä laskuista selviän, kyllä mä voin vielä nääkin tilata" ja "ens tilistä jää ihan varmaan ylimäärästä, kyllä mä nyt tilaan viel tänki" jne jne... Sitte huomasin hukkuvani laskuihin ja velkoihin enkä pystynyt maksamaan kaikkea.
En tiedä mikä sinua voisi kiinnostaa, mutta joku maksuton harrastus kenties voisi auttaa. Saisit jostain muusta iloa elämään, ilman että luottotiedot menee. Netissä on ilmaisia pelejä, ehkä joku sellainen voisi toimia. Ei tarvitse edes lähteä kotoa tai tavata muita ihmisiä.
Normaalia toimintaa, joka perhe kärsii tuosta samasta vaivasta.
Mitä ostit?