Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

paljonko teillä menee kissanruokaan kuukaudessa?

Vierailija
20.06.2015 |

Meillä yksi kissa ja ruokaan menee rahaa 100 euroa kuussa.

Kommentit (80)

Vierailija
21/80 |
20.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

En oo koskaan laskenu mut meniskö semmoin 150-200 euroa. Kaksi aikuista kissaa ja eläinkaupan ruokia ainoastaan syötetään.

Vierailija
22/80 |
20.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 15:56"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 15:46"]

Järkkyä, laitan lapsen ruokaan päiväkotikautena tuon verran eli siinä 150 ja syö terveellisesti. 

Pikkukoiran ruoka on meillä kympin kuussa. Eli ruuantähteet (jauhelihapastaa, lohilaatikkoa, piimää, joskus kananmuna ym koiralle sopivaa), kuivamuona ja pari purkkia koiran pateeta viikossa. Kuivamuona aina tarjolla, muuten kaksi ateriaa päivässä. 

Koira on siis vain viisikiloinen. 

[/quote]

No ei ole järkkyä. Ja ensinnäkin kissan ruokinta on suht tarkkaa. Laadukkaat, lihapitoiset raksut maksaa kuitenkin pari kiloa sen 30-40 euroa ja siihen märkäruuat päälle yms. Joten ihan normaali hinnat. Mitään markettiruokaa en  todellakaan syöttäisi, niissä on viljaa, maissia ja todella vähän lihaa. Mieluumin syötän ruokaa joka pitää kissan terveenä. ap

[/quote]

Jos kissansa haluaa ruokkia hyvin, niin ei anna teollista ruokaa. Raakaa lihaa, elimiä, kalaa, nämä ovat kissan ruokia. Älytöntä mainostaa jotain purkkiruokaa laadukkaaksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
23/80 |
20.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 15:58"]

En oo koskaan laskenu mut meniskö semmoin 150-200 euroa. Kaksi aikuista kissaa ja eläinkaupan ruokia ainoastaan syötetään.

[/quote]

Joo, mäkin syötän ainoastaan eläinkaupan ruokia ja juurikin niitä, jotka on mahdollisimman eettisesti tehty ja missä on kissalle paras ravintoarvo. Eihän kissa saa niistä viljaraksuista mitään hyötyä itselleen, sairauksia tulee. Liha tieten maksaa, mutta jos ottaa itselleen lihansyöjän lemmikiksi, pitää siihen lihaan olla varaa. ap

Vierailija
24/80 |
20.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

n.100€ kolme aikuista kissaa.Välillä normia ja välillä eläinkaupan/lekurin. 

Vierailija
25/80 |
20.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:04"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 15:58"]

En oo koskaan laskenu mut meniskö semmoin 150-200 euroa. Kaksi aikuista kissaa ja eläinkaupan ruokia ainoastaan syötetään.

[/quote]

Joo, mäkin syötän ainoastaan eläinkaupan ruokia ja juurikin niitä, jotka on mahdollisimman eettisesti tehty ja missä on kissalle paras ravintoarvo. Eihän kissa saa niistä viljaraksuista mitään hyötyä itselleen, sairauksia tulee. Liha tieten maksaa, mutta jos ottaa itselleen lihansyöjän lemmikiksi, pitää siihen lihaan olla varaa. ap

[/quote]

Kuitenkin syötät kissallesi eläinkaupan ruokaa, vähän ristiriitainen postaus :)

Vierailija
26/80 |
20.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 15:58"]

En oo koskaan laskenu mut meniskö semmoin 150-200 euroa. Kaksi aikuista kissaa ja eläinkaupan ruokia ainoastaan syötetään.

[/quote]

No huh huh. Nyt ymmärrän eläinkauppojen ansaintalogiikan, ja miten niitä on kolme minunkin puolen kilometrin työmatkani varrella. Eihän tuollaisia asiakkaita tarvita kuin viitisenkymmentä, niin pysyy kauppa pystyssä.

Meidän kissan kulut on kaikkineen n. 25 kuussa, siinä on hiekat, ruoat, lelut ja pari eläinlääkärikäyntiä mitä tuon on tarvinnut käydä, leikkaus ja yksi muuten vain tarkistus nelivuotiaana. Ei mitään huomauttamista ollut lääkärillä. Ja on terve, turkiltaan kauniskiiltoinen kissa. Syö pelkkää hyvälaatuista kissanruokaa, muttei todellakaan mitään 30-40 euroa parin kilon pussi-kamaa.

Mutta kukin tavallaan.  

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
27/80 |
20.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jotain 20e kolmeen kattiin. Ulkoa löytävät sapuskansa. Taatusti tuoretta lihaa, mm rottia, hiiriä, lintuja, kaneja ym. Kaikki on ihan terveitä.

Vierailija
28/80 |
20.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:16"]

Jotain 20e kolmeen kattiin. Ulkoa löytävät sapuskansa. Taatusti tuoretta lihaa, mm rottia, hiiriä, lintuja, kaneja ym. Kaikki on ihan terveitä.

[/quote]

Eikä ole purkitettu :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
29/80 |
20.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:03"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 15:56"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 15:46"]

Järkkyä, laitan lapsen ruokaan päiväkotikautena tuon verran eli siinä 150 ja syö terveellisesti. 

Pikkukoiran ruoka on meillä kympin kuussa. Eli ruuantähteet (jauhelihapastaa, lohilaatikkoa, piimää, joskus kananmuna ym koiralle sopivaa), kuivamuona ja pari purkkia koiran pateeta viikossa. Kuivamuona aina tarjolla, muuten kaksi ateriaa päivässä. 

Koira on siis vain viisikiloinen. 

[/quote]

No ei ole järkkyä. Ja ensinnäkin kissan ruokinta on suht tarkkaa. Laadukkaat, lihapitoiset raksut maksaa kuitenkin pari kiloa sen 30-40 euroa ja siihen märkäruuat päälle yms. Joten ihan normaali hinnat. Mitään markettiruokaa en  todellakaan syöttäisi, niissä on viljaa, maissia ja todella vähän lihaa. Mieluumin syötän ruokaa joka pitää kissan terveenä. ap

[/quote]

Jos kissansa haluaa ruokkia hyvin, niin ei anna teollista ruokaa. Raakaa lihaa, elimiä, kalaa, nämä ovat kissan ruokia. Älytöntä mainostaa jotain purkkiruokaa laadukkaaksi.

[/quote]

On teollista ja sitten on teollista...Raakaruokinta on toki myös ok, mutta siihen sitten pitää tarkasti laittaa vitamiinit yms.

Vierailija
30/80 |
20.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:13"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:04"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 15:58"]

En oo koskaan laskenu mut meniskö semmoin 150-200 euroa. Kaksi aikuista kissaa ja eläinkaupan ruokia ainoastaan syötetään.

[/quote]

Joo, mäkin syötän ainoastaan eläinkaupan ruokia ja juurikin niitä, jotka on mahdollisimman eettisesti tehty ja missä on kissalle paras ravintoarvo. Eihän kissa saa niistä viljaraksuista mitään hyötyä itselleen, sairauksia tulee. Liha tieten maksaa, mutta jos ottaa itselleen lihansyöjän lemmikiksi, pitää siihen lihaan olla varaa. ap

[/quote]

Kuitenkin syötät kissallesi eläinkaupan ruokaa, vähän ristiriitainen postaus :)

[/quote]

Ei itseasissa ole. Tiesitkö että joissakin raksuissa on 80 % lihaa? Se juurikin tekee niistä kalliita. Osa purkkiruuista on myös lähes tulkoon pelkkää lihaa. Luepa Power of Nature ruokien tuoteselkkarit ja tule sitten urputtamaan. Tai ziwipeakin.  ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
31/80 |
20.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:15"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 15:58"]

En oo koskaan laskenu mut meniskö semmoin 150-200 euroa. Kaksi aikuista kissaa ja eläinkaupan ruokia ainoastaan syötetään.

[/quote]

No huh huh. Nyt ymmärrän eläinkauppojen ansaintalogiikan, ja miten niitä on kolme minunkin puolen kilometrin työmatkani varrella. Eihän tuollaisia asiakkaita tarvita kuin viitisenkymmentä, niin pysyy kauppa pystyssä.

Meidän kissan kulut on kaikkineen n. 25 kuussa, siinä on hiekat, ruoat, lelut ja pari eläinlääkärikäyntiä mitä tuon on tarvinnut käydä, leikkaus ja yksi muuten vain tarkistus nelivuotiaana. Ei mitään huomauttamista ollut lääkärillä. Ja on terve, turkiltaan kauniskiiltoinen kissa. Syö pelkkää hyvälaatuista kissanruokaa, muttei todellakaan mitään 30-40 euroa parin kilon pussi-kamaa.

Mutta kukin tavallaan.  

[/quote]

Kaikki hyvälaatuiset kissanruoaat maksvat tuon 30-40 euroa parilta kilolta. Niin esim Canaganm, Power of Nature ja Ziwipeak. Kerropa se sun laatumerkkis, niin kerron miksi se pilaa kissasi terveyden. Halvalla ei saa hyvää kissanruoissa. ap

Vierailija
32/80 |
20.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

6eur/kk, yksi kissa. Halvimpia muroja, muuten syö hiiriä ja rottia jne. 14- vuotias jolla ei koskaan ole ollut sairauksia. Ah, kunnon kissanelämää :P

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
33/80 |
20.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

N. 30ekk. Yksi katti. Latsin märkäruokaa, ja wishkas kuivaruokaa. Kerran viikossa kissan tonnikalaa.

Vierailija
34/80 |
20.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

n. 30e/kk kahdelle kissalle, eli 15e/kissa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
35/80 |
20.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:34"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:15"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 15:58"]

En oo koskaan laskenu mut meniskö semmoin 150-200 euroa. Kaksi aikuista kissaa ja eläinkaupan ruokia ainoastaan syötetään.

[/quote]

No huh huh. Nyt ymmärrän eläinkauppojen ansaintalogiikan, ja miten niitä on kolme minunkin puolen kilometrin työmatkani varrella. Eihän tuollaisia asiakkaita tarvita kuin viitisenkymmentä, niin pysyy kauppa pystyssä.

Meidän kissan kulut on kaikkineen n. 25 kuussa, siinä on hiekat, ruoat, lelut ja pari eläinlääkärikäyntiä mitä tuon on tarvinnut käydä, leikkaus ja yksi muuten vain tarkistus nelivuotiaana. Ei mitään huomauttamista ollut lääkärillä. Ja on terve, turkiltaan kauniskiiltoinen kissa. Syö pelkkää hyvälaatuista kissanruokaa, muttei todellakaan mitään 30-40 euroa parin kilon pussi-kamaa.

Mutta kukin tavallaan.  

[/quote]

Kaikki hyvälaatuiset kissanruoaat maksvat tuon 30-40 euroa parilta kilolta. Niin esim Canaganm, Power of Nature ja Ziwipeak. Kerropa se sun laatumerkkis, niin kerron miksi se pilaa kissasi terveyden. Halvalla ei saa hyvää kissanruoissa. ap

[/quote]

Ilmiselvä eläinkaupan edustaja, tämä ap.

Noista olen joskus Power of naturea tarjonnut, ei kelvannut meidän kissalle. Merkkejä en ala mainostamaan, mutta kissan suosikkimerkkiä myyvät myös lähistön eläinkaupat, tosin nelinkertaiseen hintaan verkkokauppaan tai isompien liikkeiden tarjouksiin.

Sinun tarvitse meidän kissalle alkaa sairauksia manaamaan. Minulle riittää että viisivuotias kissa on terve, iloinen, itsetietoinen ja sosiaalinen, karva kiiltää ja ruoka maistuu.

Vierailija
36/80 |
20.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:44"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:34"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:15"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 15:58"]

En oo koskaan laskenu mut meniskö semmoin 150-200 euroa. Kaksi aikuista kissaa ja eläinkaupan ruokia ainoastaan syötetään.

[/quote]

No huh huh. Nyt ymmärrän eläinkauppojen ansaintalogiikan, ja miten niitä on kolme minunkin puolen kilometrin työmatkani varrella. Eihän tuollaisia asiakkaita tarvita kuin viitisenkymmentä, niin pysyy kauppa pystyssä.

Meidän kissan kulut on kaikkineen n. 25 kuussa, siinä on hiekat, ruoat, lelut ja pari eläinlääkärikäyntiä mitä tuon on tarvinnut käydä, leikkaus ja yksi muuten vain tarkistus nelivuotiaana. Ei mitään huomauttamista ollut lääkärillä. Ja on terve, turkiltaan kauniskiiltoinen kissa. Syö pelkkää hyvälaatuista kissanruokaa, muttei todellakaan mitään 30-40 euroa parin kilon pussi-kamaa.

Mutta kukin tavallaan.  

[/quote]

Kaikki hyvälaatuiset kissanruoaat maksvat tuon 30-40 euroa parilta kilolta. Niin esim Canaganm, Power of Nature ja Ziwipeak. Kerropa se sun laatumerkkis, niin kerron miksi se pilaa kissasi terveyden. Halvalla ei saa hyvää kissanruoissa. ap

[/quote]

Ilmiselvä eläinkaupan edustaja, tämä ap.

Noista olen joskus Power of naturea tarjonnut, ei kelvannut meidän kissalle. Merkkejä en ala mainostamaan, mutta kissan suosikkimerkkiä myyvät myös lähistön eläinkaupat, tosin nelinkertaiseen hintaan verkkokauppaan tai isompien liikkeiden tarjouksiin.

Sinun tarvitse meidän kissalle alkaa sairauksia manaamaan. Minulle riittää että viisivuotias kissa on terve, iloinen, itsetietoinen ja sosiaalinen, karva kiiltää ja ruoka maistuu.

[/quote]

En ole eläinkaupan edustaja vaan oikeastani kissastani välittävä ihminen. Jep, kissasi on tottunut epäterveelliseen vehnähöttöön, ei siis ihme, ettei enää maistu kunnon ruoka. Kissasi kärsii vehnäpitoisesta ja huonosta ruokavaliosta. Miksi olet ottanut kissan jos sinulla ei ole rahaa/halua ruokkia sitä kunnolla? Syötätkö lapsillesi vain puuroa koska se on halpaa?? ap

Vierailija
37/80 |
20.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:44"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:34"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:15"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 15:58"]

En oo koskaan laskenu mut meniskö semmoin 150-200 euroa. Kaksi aikuista kissaa ja eläinkaupan ruokia ainoastaan syötetään.

[/quote]

No huh huh. Nyt ymmärrän eläinkauppojen ansaintalogiikan, ja miten niitä on kolme minunkin puolen kilometrin työmatkani varrella. Eihän tuollaisia asiakkaita tarvita kuin viitisenkymmentä, niin pysyy kauppa pystyssä.

Meidän kissan kulut on kaikkineen n. 25 kuussa, siinä on hiekat, ruoat, lelut ja pari eläinlääkärikäyntiä mitä tuon on tarvinnut käydä, leikkaus ja yksi muuten vain tarkistus nelivuotiaana. Ei mitään huomauttamista ollut lääkärillä. Ja on terve, turkiltaan kauniskiiltoinen kissa. Syö pelkkää hyvälaatuista kissanruokaa, muttei todellakaan mitään 30-40 euroa parin kilon pussi-kamaa.

Mutta kukin tavallaan.  

[/quote]

Kaikki hyvälaatuiset kissanruoaat maksvat tuon 30-40 euroa parilta kilolta. Niin esim Canaganm, Power of Nature ja Ziwipeak. Kerropa se sun laatumerkkis, niin kerron miksi se pilaa kissasi terveyden. Halvalla ei saa hyvää kissanruoissa. ap

[/quote]

Ilmiselvä eläinkaupan edustaja, tämä ap.

Noista olen joskus Power of naturea tarjonnut, ei kelvannut meidän kissalle. Merkkejä en ala mainostamaan, mutta kissan suosikkimerkkiä myyvät myös lähistön eläinkaupat, tosin nelinkertaiseen hintaan verkkokauppaan tai isompien liikkeiden tarjouksiin.

Sinun tarvitse meidän kissalle alkaa sairauksia manaamaan. Minulle riittää että viisivuotias kissa on terve, iloinen, itsetietoinen ja sosiaalinen, karva kiiltää ja ruoka maistuu.

[/quote]

No ei taatusti ole terve, jos syötät vehnämuroja. Kissa on LIHANSYÖJÄ, se ei pysty käsittelemään viljaa. Miksi et ole tutustunut ottamasi eläimen lajityypilliseen ruokaan?

Vierailija
38/80 |
20.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:48"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:44"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:34"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:15"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 15:58"]

En oo koskaan laskenu mut meniskö semmoin 150-200 euroa. Kaksi aikuista kissaa ja eläinkaupan ruokia ainoastaan syötetään.

[/quote]

No huh huh. Nyt ymmärrän eläinkauppojen ansaintalogiikan, ja miten niitä on kolme minunkin puolen kilometrin työmatkani varrella. Eihän tuollaisia asiakkaita tarvita kuin viitisenkymmentä, niin pysyy kauppa pystyssä.

Meidän kissan kulut on kaikkineen n. 25 kuussa, siinä on hiekat, ruoat, lelut ja pari eläinlääkärikäyntiä mitä tuon on tarvinnut käydä, leikkaus ja yksi muuten vain tarkistus nelivuotiaana. Ei mitään huomauttamista ollut lääkärillä. Ja on terve, turkiltaan kauniskiiltoinen kissa. Syö pelkkää hyvälaatuista kissanruokaa, muttei todellakaan mitään 30-40 euroa parin kilon pussi-kamaa.

Mutta kukin tavallaan.  

[/quote]

Kaikki hyvälaatuiset kissanruoaat maksvat tuon 30-40 euroa parilta kilolta. Niin esim Canaganm, Power of Nature ja Ziwipeak. Kerropa se sun laatumerkkis, niin kerron miksi se pilaa kissasi terveyden. Halvalla ei saa hyvää kissanruoissa. ap

[/quote]

Ilmiselvä eläinkaupan edustaja, tämä ap.

Noista olen joskus Power of naturea tarjonnut, ei kelvannut meidän kissalle. Merkkejä en ala mainostamaan, mutta kissan suosikkimerkkiä myyvät myös lähistön eläinkaupat, tosin nelinkertaiseen hintaan verkkokauppaan tai isompien liikkeiden tarjouksiin.

Sinun tarvitse meidän kissalle alkaa sairauksia manaamaan. Minulle riittää että viisivuotias kissa on terve, iloinen, itsetietoinen ja sosiaalinen, karva kiiltää ja ruoka maistuu.

[/quote]

En ole eläinkaupan edustaja vaan oikeastani kissastani välittävä ihminen. Jep, kissasi on tottunut epäterveelliseen vehnähöttöön, ei siis ihme, ettei enää maistu kunnon ruoka. Kissasi kärsii vehnäpitoisesta ja huonosta ruokavaliosta. Miksi olet ottanut kissan jos sinulla ei ole rahaa/halua ruokkia sitä kunnolla? Syötätkö lapsillesi vain puuroa koska se on halpaa?? ap

[/quote]

Olet dille.

Vierailija
39/80 |
20.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole kattia niin ei mene yhtään.

Vierailija
40/80 |
20.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:49"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:44"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:34"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 16:15"]

[quote author="Vierailija" time="20.06.2015 klo 15:58"]

En oo koskaan laskenu mut meniskö semmoin 150-200 euroa. Kaksi aikuista kissaa ja eläinkaupan ruokia ainoastaan syötetään.

[/quote]

No huh huh. Nyt ymmärrän eläinkauppojen ansaintalogiikan, ja miten niitä on kolme minunkin puolen kilometrin työmatkani varrella. Eihän tuollaisia asiakkaita tarvita kuin viitisenkymmentä, niin pysyy kauppa pystyssä.

Meidän kissan kulut on kaikkineen n. 25 kuussa, siinä on hiekat, ruoat, lelut ja pari eläinlääkärikäyntiä mitä tuon on tarvinnut käydä, leikkaus ja yksi muuten vain tarkistus nelivuotiaana. Ei mitään huomauttamista ollut lääkärillä. Ja on terve, turkiltaan kauniskiiltoinen kissa. Syö pelkkää hyvälaatuista kissanruokaa, muttei todellakaan mitään 30-40 euroa parin kilon pussi-kamaa.

Mutta kukin tavallaan.  

[/quote]

Kaikki hyvälaatuiset kissanruoaat maksvat tuon 30-40 euroa parilta kilolta. Niin esim Canaganm, Power of Nature ja Ziwipeak. Kerropa se sun laatumerkkis, niin kerron miksi se pilaa kissasi terveyden. Halvalla ei saa hyvää kissanruoissa. ap

[/quote]

Ilmiselvä eläinkaupan edustaja, tämä ap.

Noista olen joskus Power of naturea tarjonnut, ei kelvannut meidän kissalle. Merkkejä en ala mainostamaan, mutta kissan suosikkimerkkiä myyvät myös lähistön eläinkaupat, tosin nelinkertaiseen hintaan verkkokauppaan tai isompien liikkeiden tarjouksiin.

Sinun tarvitse meidän kissalle alkaa sairauksia manaamaan. Minulle riittää että viisivuotias kissa on terve, iloinen, itsetietoinen ja sosiaalinen, karva kiiltää ja ruoka maistuu.

[/quote]

No ei taatusti ole terve, jos syötät vehnämuroja. Kissa on LIHANSYÖJÄ, se ei pysty käsittelemään viljaa. Miksi et ole tutustunut ottamasi eläimen lajityypilliseen ruokaan?

[/quote]

Mistä sinä ne vehnämurot keksit? Kissa syö kiisoille tarkoitettua ruokaa, jota eläinlääkäriasema näytti myös suosittelevan, leikatuille sisäkissoille.

Minulle ihan sama mitä kissoillenne syötätte ja mihin hintaan, mutta omana mielipiteenäni sanon, että jos kissanruoat alkavat maksaa satasen/kissa kuussa, siinä on jo ilmaa hinnoissa todella paljon.

Mutta, jos kissasi on terve, ja itse olet tyytyväinen rahankäyttöösi, siitä vain.

 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yhdeksän yksi