Koiran kynsi!
Huomasin juuri meidän koiralla lohjenneen kynnen, se ei kovin mielellään sitä anna leikata, ja huomaan kyllä että se on kipeä. Muut kynnet anto leikata hienosti, mutta siihen ei saanut koskea.
Pitäisikö vielä yrittää leikata, vai viedä vaan suosiolla eläinlääkäriin? Ei kynsi pahalta näytä muttakun ressukkaa sattuu siihen.
Voiko kipua miten lievittää?
Kommentit (4)
Nyt antoi leikata jo hieman paremmin. -Ap
Joo väkisin ei aina kannatta antaa leikata, ettei satu mitään. Mutta jos loppupeleissä antaa leikata niin leikkaa.
[quote author="Vierailija" time="16.06.2015 klo 12:19"]Joo väkisin ei aina kannatta antaa leikata, ettei satu mitään. Mutta jos loppupeleissä antaa leikata niin leikkaa.
[/quote]
Joo en väkisin alakkaan. Netin mukaan ihmiset on liian hysteerisiä koiran kynnen takia, mut mä olen silti vähän erimieltä :D -Ap
Kylmä vesi